В Україну приїхали президенти Португалії та Литви

Фото: CNN Portugal

В Україну з візитом завітали президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза та очільник Литви Гітанас Науседа.

Очільник Португальської Республіки зійшов на залізничному вокзалі у Києві в супроводі міністра закордонних справ країни Жоау Гомеша Кравінью та інших посадовців, а також історика Жозе Пачеко Перейри та бізнесмена Луїса Делгадо. Це його перший візит до України, пише «Європейська правда» з посиланням на CNN Portugal.

«Мета є багатогранною. По-перше, продовжити португальську присутність. Прем’єр-міністр був тут, голова Асамблеї Республіки був тут, міністр закордонних справ був тут кілька разів, а тепер приїхав президент. Португалія демонструє свою солідарність в усіх сферах», – сказав Марселу Ребелу де Соуза після прибуття.

Глава держави додав, що «все, що є фундаментальним, а все є фундаментальним наразі в житті України, є фундаментальним і в житті Португалії».

Він також оголосив, що візьме участь в урочистостях з нагоди 32-ї річниці незалежності України у четвер, вважаючи, що «цей рік є ще більш особливим», оскільки до святкувань долучаються представники інших країн, а також тому, що триває український контрнаступ, який є «підтвердженням її суверенітету».

Пізніше Марсело Ребелу де Соуза відвідав Бучу, де вшанував пам’ять загиблих.

Також вранці 23 серпня для участі у святкуванні Дня незалежності України приїхав у Київ і президент Литви Гітанас Науседа.

«Повернувся до Києва, щоб відсвяткувати День незалежності України разом з братнім українським народом. Перемога України вже близько! Литва буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно!», – написав Гітанас Науседа у своєму Твіттері.

Президент Литви також візьме участь у саміті Кримської платформи.

Як повідомили в канцелярії президента Литви, під час робочого візиту до Києва Гітанас Науседа також зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським і обговорить з ним питання допомоги Україні, яка захищається від російської агресії, і переговори про членство України в Європейському Союзі.

Візити не були анонсовані заздалегідь.

оренда квартири Львів

Новини