За 25 днів росіяни втратили біля Бахмуту 6 бригад, – Микола Маломуж 

Фото: ЗСУ

Російська армія може і не заходити у Бахмут, а оточити його і рухатись далі на Слов’янськ, Краматорськ, захоплюючи Донецьку область.

Про таку нову концепцію ворога в ефірі розповів генерал армії України, глава Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

«У ворога були різні концепції: або місто захоплювати, або оточити і рухатись далі: в напрямку вже Слов’янська, Краматорська», – сказав ексрозвідник.

За його словами, під Бахмут росіяни кинули всі свої професійні сили: десантно-штурмові бригади, повітряно-десантні війська, морську піхоту. Крім того, там продовжують перебувати «вагнерівці». Тому ситуація там дуже складна.

«Ми знищуємо еліту РФ, яка ще може воювати. Тому нам приходиться дуже важко. Ми несемо втрати – 1:5. Ми ефективно обороняємось, у нас високий рівень мотивації, зброї, підтягуються боєприпаси. Але їх надзвичайно багато, тому ми говоримо про бої в самому Бахмуті. З іншого боку, ми намагаємось провести контрудари по тим «кліщам», які вони намагались зімкнути. Це може бути перспективою не тільки недопущення оточення Бахмуту, але і наступальних операцій на Краматорськ, Донецьку область», – заявив Микола Маломуж.

З іншого боку, він не вірить, що росіяни готові до швидкого наступу на решту Донеччини, оскільки під Бахмутом вони отримали дуже великі втрати. Зокрема, за 25 днів, за його підрахунками, росіяни втратили до 6 бригад.

«Це три дивізії найкращих підготовлених військових. Чим вони там будуть наступати? Неможливо «мобіками» перекрити такі втрати. Крім того, ми готуємо потужний резерв ЗСУ, щоб вдарити після знищення всіх тих професійних частин», – сказав колишній розвідник.

оренда квартири Львів

Новини