За безпеку «зернового коридору» відповідає ООН і Туреччина, – нардеп Дмитро Соломчук

Фото: slovoidilo

Експорт зерна триває попри погрози Росії. Напередодні 12 суден з українським зерном вийшли з трьох портів, 4 зайшли на завантаження.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів народний депутат, член комітету Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Коли влітку всі говорити про продовольчу проблему, Росія кричала: «Та що там тої продукції, 2%» (світового експорту -ред.), «Кому воно потрібно»? Хоча весь світ розумів, що в нас можливості дуже великі. І коли відкрився «зелений коридор», росіяни здивувались, що в нас стільки запитів на купівлю. І коли вони побачили, що до нас в черзі стоїть то 100 суден, то 150, а від їхньої продукції відмовились до 40 країн – у них виникли питання», – говорить нардеп.

За його словами, росіянам не допомагає навіть те, що вони знижують ціни: російське збіжжя все одно ніхто не хоче, бо «російську накладну фактуру, як російський паспорт, соромно комусь показати».

Нардеп підкреслює, що питання «зернового коридору» зараз – це вже не тільки питання України, але й питання Туреччини, ООН  і тих країн, куди Україна постачає збіжжя. Через те і з’явились заяви про те, що «зерновий коридор» буде продовжуватись.

«Якщо не дай Бог, щось станеться, тут має бути єдина позиція: військові кораблі інших країн повинні оберігати цей «коридор». Ну якщо росіяни почнуть стріляти ракетами  по цивільним кораблям з хлібом  – це останнє, що вони можуть робити взагалі», – говорить Дмитро Соломчук.

За його словами, всі судна, які заходять в українські порти, страхуються. За їх безпеку несе відповідальність ООН і Туреччина.

Новини