Загадкова Legionella. Головна санлікарка області розповіла, чи загрожує бактерія мешканцям Львівщини

Фото: glavcom

У Польщі зросла кількість померлих внаслідок легіонельозу. У вівторок виявили  ще дев’ять нових випадків інфікування. Загалом від початку спалаху цієї хвороби в Польщі зареєстрували понад 150 випадків зараження, 14 з них – смертельних. Польська влада перевіряє, чи може це бути наслідком навмисного втручання у систему водопостачання. Бактерію виявили у 4 із 9 зразків води. Крім всього іншого, місто є ключовим транзитним вузлом гуманітарної допомоги і військових постачань для України.

Саме у воді та вологих грунтах бактерія Legionella розмножується найкраще. Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповіла директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, головна санітарна лікарка області Наталія Іванченко.

За її словами, «хвороба легіонерів» не є новою. Про неї світ дізнався ще в 1976 році, коли під час форуму організації «Американський легіон», який відбувався у Філадельфії, спалахнула невідома хвороба. Тоді зареєстрували 221 хворих, з яких 34 особи померли.

«Коли проводили обстеження легіонерів, то з’ясовували, як бактерія могла передатись цим людям. Лабораторно було доведено, що причиною була вентиляційна система, куди потрапив збудник, який мав можливість там розмножитись. І оскільки велика кількість людей перебували в одному замкнутому просторі в готелі, то вони інфікувались. На жаль, для частини з них захворювання завершилось летально», – розповідає лікарка.

Щодо випадків у Польщі, то відомо, що бактерію виявили у 4 із 9 зразків води. Влада з’ясовує, як бактерія Legionella потрапила у водопровід, яким здійснюється водопостачання Ряшева та його околиць.  Дослідження ще тривають.

«Legionella – це така бактерія, яка любить вологе середовище, високі температури, вона присутня у вологих грунтах, воді.  Але як правило, її концентрація не становить якоїсь небезпеки для великої кількості людей. Поодинокі випадки легіонельозу зустрічаються кожного року в різних областях і періодично ми теж легіонеру виявляємо. Тому дуже важливо, щоб власники готелів, установ дбали про кондиціонери і чистили їх так, як це передбачено паспортом кондиціонера; дбали про те, щоб не було застою води у рекреаційних зонах», – зазначає Наталія Іванченко.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Але вона наголошує, що людина, що хворіє на легіонельоз – незаразна для оточення.  Небезпечним є навколишнє середовище.

«Чи є загроза для людей, які подорожують в Польщу?  На сьогодні такої заборони щодо подорожей немає. Але оскільки ми достеменно не знаємо через який фактор передається збудник, просять людей використовувати воду гарантованої якості. Тобто, споживаємо або бутильовану, або кип’ятимо. Якщо в готелі приймаємо душ – чекаємо кілька хвилин поки вода стече і далі приймаємо душ. Але не заковтуючи воду», – застерігає лікарка.

Симптомами « хвороби легіонерів» є: підвищення температури, біль у м’язах, кашель, інколи пронос. Якщо вони присутні і до того ж була подорож до Польщі, то Наталія Іванченко радить звернутись до лікаря. Бо чим раніше встановлений діагноз – тим більше шансів отримати адекватне лікування і одужати.

За словами лікарки, гіпотеза польських правоохоронців про те, що бактерія могла бути використана як бактеріологічна зброя, є цілком реальною. Але це мають довести польські служби безпеки.

оренда квартири Львів

Новини