Збиття «Кинджалу» – це великий ляпас по російській репутації – Сергій Грабський

Фото: mil.in

У ніч на 4 травня українським військовим вперше вдалося збити російську балістичну ракету «Кинджал». Повітряні сили ЗСУ змогли це зробити завдяки зенітно-ракетному комплексу «Patriot».

Це дуже великий політичний, військовий і економічний ляпас по репутації Росії – вважає військовий експерт Сергій Грабський.  Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

«Політично Кремль залишився ще без одного міфу щодо непереможності своєї зброї. Вона перетворилась на звичайний мотлох. Крім того, економічно ця зброя, попри заяви про «аналогов  нет», стає недоцільною для використання десь за кордоном, бо вона виявилась вразливою. Тобто, вона вже не буде джерелом прибутків. Ба більше, ця зброя є новою і її виробництво є дороговартісним  і проблематичним через санкції», – наголошує експерт.

Через це, на його думку, РФ буде застосовувати ці ракети вкрай рідко. Тим більше, що не з кожного літака Кинджал можна запустити: тільки з МіГ-31 або з ТУ-122.

Але при цьому експерт нагадує, що не вся Україна в нас надійно прикрита «Patriot», тому ворог може застосувати ракети на інших напрямках.

«Останній масований удар «Кинджалами» був 9 березня цього року, коли було запущено щонайменше 6 таких ракет.  І, на жаль, збити їх не вдалось. Тому самозаспокоєння для нас було б великою помилкою. Ми зробили перший крок, щоб убезпечити себе, і нам треба постійно нарощувати наші спроможності протиповітряної оборони, щоб мінімізувати негативні наслідки ударів по нашим містам та селам», – зазначає Сергій Грабський.

оренда квартири Львів

Новини