«Буду обережний». Макрон відмовився назвати дії РФ в Україні геноцидом

Фото: flickr.com

Президент Франції Еммануель Макрон відмовився назвати дії Росії в Україні геноцидом, як це зробив президент США Джо Байден.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу France 2, повідомляє «Європейська правда».

Відповідаючи на запитання, чи він, як і президент США Джо Байден, використовуватиме термін «геноцид» для опису вбивств українців російськими військовими, Макрон сказав: «Я буду обережний із такими термінами сьогодні, тому що ці два народи [росіяни та українці] – брати».

«Я хочу продовжувати намагатися, наскільки можу, зупинити цю війну та відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики служить цій справі», – додав він.

«Те, що ми можемо з упевненістю сказати, це те, що ситуація неприйнятна і що це воєнні злочини. Ми переживаємо воєнні злочини, які є безпрецедентними на нашій землі – нашій європейській землі», – наголосив Макрон.

Він також відзначив співпрацю Франції з Україною у розслідуванні воєнних злочинів.

«Росія в односторонньому порядку розпочала надзвичайно жорстоку війну, було встановлено, що російська армія скоїла воєнні злочини, і тепер ми повинні знайти відповідальних», – сказав Макрон.

Натомість Міністерство закордонних справ України розчароване, що президент Франції Еммануель Макрон не наважився назвати злочини Росії в Україні геноцидом, а також пояснило, чому пропаганда РФ про «братній народ» недоречна.

«Небажання президента Франції Еммануеля Макрона визнати геноцид українців після усіх відвертих заяв російського керівництва та злочинних дій російських військових розчаровує.

Україна та Росія історично близькі з об’єктивних причин, але міф про два братських народи Росії та України почав руйнуватися після окупації Криму та агресії на Донбасі в 2014 році. Тоді російські «брати» нібито прийшли захищати російськомовне населення. Але за вісім років вбили 14 тисяч українців.

Цей міф остаточно зруйнувався, коли перші російські ракети полетіли на українські міста в лютому.

«Братній» народ не вбиває дітей, не розстрілює цивільних, не ґвалтує жінок, не калічить літніх людей та не знищує будинки іншого «братнього» народу. До звірст проти беззахисних людей не вдаються навіть найзапекліші вороги», – речник МЗС Олег Ніколенко.

Напередодні президент США Джо Байден вперше назвав дії РФ геноцидом. Пізніше він пояснив свою позицію: «Я назвав це геноцидом, тому що стає все ясніше, що Путін просто намагається знищити ідею бути українцем, і доказів стає все більше».

Лідери США загалом уникали використання слова «геноцид» у минулому, боячись необхідності втручання відповідно до міжнародної конвенції про геноцид.

Новини