Джонсон подасть у відставку з посади прем’єра Британії. Запланована розмова з Зеленським

Фото: ВВС

Борис Джонсон піде у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії у четвер.

Про це пише ВВС, повідомляє «Європейська правда».

Також повідомляється, що Джонсон продовжить керувати урядом, а новий британський прем’єр буде обраний восени.

Виборчі перегони за посаду лідера Консервативної партії відбудуться цього літа, і новий глава уряду буде визначений до партійної конференції в жовтні.

Телеканал Sky News також повідомляє про відставку прем’єра сьогодні. Зазначається, що це сталося після того, як його новопризначений міністр освіти Мішель Донелан пішла у відставку після 36 годин на посаді, а міністр Надхім Захаві сказав прем’єру «йти зараз».

Крім того, міністр оборони Бен Воллес відмовився від своєї підтримки.

У канцелярії прем’єра заявили, що він сьогодні зробить заяву для країни.

Як повідомив політичний редактор The Daily Telegraph Бен Райлі-Сміт, Борис Джонсон має намір після заяви про свою відставку провести розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

За словами Райлі-Сміта, розмова буде сприйматися як заява про рішучість продовжувати свою роботу – служити країні, займатися питаннями суспільних інтересів – до осені.

Станом на ранок четверга кількість урядовців, які залишили його кабмін, перевищила 50 осіб.

Причиною невдоволення Консервативної партії стали неправдиві заяви Даунінг-стріт щодо колишнього заступника парламентського організатора Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях до двох колег.

Канцелярія Джонсона стверджувала, що прем’єр не знав про цей інцидент і тому підтримав повторне призначення Пінчера у 2022 році, але пізніше прем’єр був змушений визнати, що це не так.

Борис Джонсон від початку повномасштабного вторгнення Росії активно підтримує Україну: він виступає за надання Києву достатньої військової допомоги для відвоювання всіх окупованих російськими силами територій, а також пообіцяв мільярди фунтів стерлінгів фінансової підтримки.

Крім того, Джонсон двічі з кінця лютого був у Києві й проводив переговори з Володимиром Зеленським.

Новини