Львів минулий

Львівські пікети проти Табачника, цілодобова вода, столиця фестивалів


2010 рік у Львові розпочався з масових протестів студентів – так звана антитабачна кампанія. Винуватцем протестів став тодішній керівник міністерства науки та освіти  українофоб Дмитро Табачник. На думку студентів, одіозний очільник робив усе, аби знищити та русифікувати вітчизняну освіту.

***

У той же рік львів’яни нарешті отримали цілодобове водопостачання. Адже до цього вода була за графіком – по 3 години зранку та вечері. Цей процес був тривалим. Розпочалося ще за каденції мера Любомира Буняка. 

***

2011 року у Львові таки майже завершили будівництво багатостраждального стадіону «Арена Львів». 

На церемонію відкриття грошей не пошкодували. Понад тридцять тисяч глядачів стали свідками феєричного відкриття, світлового лазерного шоу та театралізованого дійства, участь у якому взяли понад 2 тисячі акторів та зіркових гостей.

***

Цього ж року у Львові започаткували “Альфа Джаз Фест”. Він проходив під брендом “Альфа банк Україна” з російським капіталом, але львівські активісти згодом домоглися зміни назви фестивалю на “Леополіс Джаз Фест”. 

Щороку на фестиваль приїжджали до сотні відомих світових музикантів, які виступали на декількох сценах, зокрема – на майданчиках просто неба. 

***

Львів почав перетворюватися у фестивальну столицю України. Вперше в Україні саме у Львові з’явився новий формат свят –  фестивалі. Львів став театральним, музичним, мистецьким  центром, тут відбуваються до 50 різних за тематикою фестивалів.

До прикладу – Різдво у Львові, Свято шоколаду, навесні та восени проходять Тижні Моди – Lviv Fashion Week, на Великдень – фолькльорні свята, виставки, концерти, театралізовані дійства; двічі на рік – нічні мандрівки у рамках акції  «Ніч у Львові», Форум видавців, Свято кави, міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев», фестиваль Сиру і вина та інші.

***

Усю Україну сколихнула звістка про карколомну кар’єру львівського гіпнотизера та псевдонейрохірурга, яка ґрунтувалася на шахрайстві. Більше – у програмі

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.⤵️

Залишити відповідь