Львів минулий

Приїзд Папи Римського Івана Павла ІІ, УКУ, Помаранчева революція – яскраві 2000-ні


***

2001 року відбувся найочікуваніший візит незалежної України. У червні у Києві та Львові люди зустрічали Папу Римського, Івана Павла ІІ. 

Літургія на львівському іподромі тоді зібрала понад півтора мільйона паломників. Пряму трансляцію дійства переглядали у ста країнах світу. Пощастило побачити Папу і львівській молоді, з якою він зустрівся на Сихові. Частково свої промови Іван Павло другий виголошував українською.

***

2002 року здійснилася столітня мрія Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого. 

У Львові відкрили УКУ – Український католицький університет.

Урочистості тривали 5 днів – театральні нічні дійства, концерти, а для новоспечених студентів мандрівка Львовом в ексклюзивному трамваї. 

***

2003 року Польща започаткувала візовий режим з Україною. Такі заходи запровадили через вступ у 2004 сусідньої держави до Євросоюзу.

***

Так у 2004 році розпочалася Помаранчева революція. Її запам’ятали як одну з найяскравіших та мирних революцій. Українці вийшли захищати власну гідність і доводити, що не закриють очі на масові фальсифікації під час виборів. 

Коли розпочалася Помаранчева революція, то майже увесь Львів став помаранчевим. 

***

У червні 2005 президенти Польщі та України, Олександр Квасневський та Віктор Ющенко спільно відкрили львівський цвинтар орлят. Після довгих дискусій із львів’янами поляки таки домоглися – аби у центрі польських поховань залишили напис їхньою рідною мовою – тут лежить польський солдат полеглий за вітчизну. Тож дві країни досягли компромісу. 

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.⤵️

Залишити відповідь