Львів минулий

Протести проти курсу Януковича-Азарова, Ніч Гніву, загибель Кузьми та Возницького


Найочікуваніша подія 2012 року – Львів приймає три матчі фінальної частини Єврочемпіонату. Цей чемпіонат з футболу дав місту нове туристичне дихання та значне покращення інфраструктури. Адже було відремонтовано майже 100 кілометрів доріг, побудовані новий стадіон та надсучасний термінал летовища.

***

2012 року світ нарешті дізнався про галицьке мистецтво. 23 скульптури Пінзеля виставили у Луврі. Роботи львівського митця до експозиції у Франції готували два роки.

Твори українського Мікеланджело розшукав, врятував та зібрав по всій Україні Борис Возницький. У травні цього ж року у 86 річного Бориса Григоровича стався серцевий напад.

***

2013 рік. Рік, який змінив життя не лише львів’ян, але й усіх українців.  

Наприкінці листопада шокуюча новина – Україна призупиняє свій курс на євроінтеграцію.Такі дії президента Януковича та прем’єра Азарова дають старт протестам, які згодом увійдуть в історію, як Революція Гідності. Перше кого обурило рішення влади були львівські студенти. Вони вийшли на протести. Згуртувало молодь бажання кращого майбутнього, яке вони бачили лише у складі Євросоюзу.

Мирний пікет змінила ніч 30 листопада. Озброєні беркутівці почали бити та розганяти студентів у Києві. Цього львів’яни Януковичу не подарували. Саме вони стали серцем Революції Гідності, саме вони першими вимагали відставки псевдогаранта та уряду.

***

Початок 2014 року був гарячим. Перші розстріли мирних протестувальників на столичному майдані наштовхнули львів’ян на дії, які згодом назвуть – Ніччю гніву.

З 18-го на 19-е лютого чоловіки у балаклавах взяли штурмом управління львівської міліції, звідти попрямували до обласної прокуратури, де палили документи, з вікон викидали меблі, техніку.

***

Майдан перемагає. Починається війна на сході України.

***

2015 рік для Львова розпочинається із втрати – в автокатастрофі загинув відомий український рок-музикант Андрій Кузьменко Скрябін. 

***

Десятиліттями закривали очі на сміттєву загрозу місцеві чиновники та урядники. До Грибовицької трагедії, яка трапилась 30 травня 2016 року. Під завалами опинилися 4 людини. Вони загинули.

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.⤵️

Залишити відповідь