Львів минулий

Початок 1990-х: антикомуністичний “Вивих”, незалежність, перші українські радіостанції


У травні 1990 року у Львові відбувся перший фестиваль «Вивих», який організувало львівське студентське братство. Значна частина його програми була антикомуністичного характеру. 

***

1993 року у Львові виникло мистецьке об’єднання «Дзиґа», яке згодом стало центром львівської інтелектуально-мистецької молоді.

***

Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року викликало справжнє захоплення та ентузіазм серед львів’ян. За незалежність на всеукраїнському референдумі 1 грудня проголосувало 90% громадян. 

***

Водночас із референдумом відбулися й перші президентські вибори. На них перемогу отримав Леонід Кравчук, який донедавна був секретарем з ідеології ЦК компартії України. Тобто українці обрали людину, яка до цього заперечувала незалежність держави.

Головним суперником Кравчука був В’ячеслав Чорновіл, за якого проголосувала здебільшого Галичина, та цього було недостатньо.

***

У 1992 році були перейменовані райони міста: ленінський – став Галицьким, червоноармійський – Личаківським, Радянський – Франківським. Сихівський район був утворений аж у 2000 році.

Загалом на початку 1990-х років було перейменовано понад 600 вулиць (всього на той час їх налічувалося 1242). 

***

У серпні 1991 року у Львові з’явилася перша ФМ радіостанція «Вільне слово з України», що викликало неабияке захоплення серед львів’ян, адже до цього часу можливо було слухати лише радянську пропагандистську радіоточку.

Наступного року з’явилася «Львівська хвиля» і напівдержавне «Радіо Незалежність». З початку 94 року запрацювало Радіо Люкс після чого нові комерційні радіостанції у львівському ефірі почали з’являтися ледь не щороку. 

***

24 серпня 1992 року у першу річницю незалежності у Львові у центрі міста урочисто відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку. 

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь