Відомі львів'яни

Антін Манастирський


Видатний український графік та художник високого європейського рівня Антін Манастирський народився 2 листопада 1878 року.

Навчався у Львівській художньо-промисловій школі та у Краківській академії красних мистецтв. Жив і працював у Львові. Автор графічних і живописних творів, присвячених історії українського козацтва. 

У 1920-му львівське видавництво замовило художнику проілюструвати Біблію. Оздоблена художником Біблія побачила світ у 1926-му. До неї майстер створив понад 50 малюнків й оформив обкладинку.

До шедеврів українського живопису належить його картина «Запорожець». Він насамперед був співцем козацької звитяги. Його полотна «Прощайте, товариші», «На могилі», «Козацька школа», «Розвідник», «Запорожець» оспівують силу і мужність

У повоєнні роки до художника прийшло всенародне визнання. Його картини побували на виставках у Ризі, Таллінні, Вільнюсі, Кракові, Варшаві.

У 1952-му у Львові картинна галерея організувала персональну експозицію Манастирського. Тут були представлені понад 100 робіт художника. А вже за рік йому надали звання заслуженого діяча мистецтв УРСР, згодом – народного художника України.

У спадщині митця понад 2 тис. робіт, які зберігаються у багатьох музеях України та у приватних колекціях.

Помер Антін Манастирський 15 травня 1969 року, похований на Личаківському кладовищі. 

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь