Відомі львів'яни

Вацлав Морачевський


Вацлав Морачевський – відомий вчений, педагог, польський і український медик, ректор Львівської академії ветеринарної медицини – народився у вересні 1867 року у Варшаві. Вищу освіту Вацлав Морачевський здобув у Цюриху.

У 1884 році захистив дисертацію та здобув ступінь доктора філософії. У Цюриху одружився з Софією Окуневською, яка пізніше стала першою жінкою-лікаркою в Австро-Угорщині, першою жінкою українкою, що здобула вищу освіту в Галичині.

По закінченню університету і аж до 1898 року Вацлав Морачевський працював лікарем міської лікарні у Кракові. Саме тут відбулося знайомство з Василем Стефаником і вони заприятелювали на все життя (у той час Василь Стефаник навчався у Краківському університеті на медичному факультеті).

***

З 1921 року і до останніх днів життя діяльність Морачевського була пов’язана з Академією ветеринарної медицини у Львові, де спочатку він завідував кафедрами, а згодом обирався проректором і ректором академії.

Професор був вченим з великим діапазоном наукових зацікавлень. Знав 9 мов, мав енциклопедичні знання у галузі гуманітарної і ветеринарної медицини, біології і філософії, вважався одним із відомих знавців літератури, музики і мистецтва. 

***

Вацлав Морачевський, як свідчать спогади про нього, безкоштовно лікував бідних пацієнтів, а тому його образно називали “лікарем убогих”, купував ліки для студентів, а у повоєнні роки опікувався матеріально за убогими поляками, які залишилися у Львові.

***

Помер Вацлав Морачевський  30 вересня 1950 року похований на Личаківському кладовищі у Львові.

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь