Відомі львів'яни

Віктор Морозов


Відомий український співак, композитор, перекладач, львівський батяр – Віктор Морозов. Народився 15 червня 1950 року у місті Кременець на Тернопільщині. 

Вищу освіту здобував у Львівському університеті, вивчав англійську філологію. Рідні здивувалися від такого вибору, бо син мріяв стати льотчиком. Обрав англійську філологію. За два місяці до отримання диплома був відрахований з університету. 

Причина була банальна  – його авторство у самвидавному літературному альманаху “Скриня”, де публікувалася “неформатна” поезія, що перебувала поза межами радянського мистецького канону. 

У 1988 році разом з Юрієм Винничуком та Андрієм Панчишиним заснували львівський театр-студію “Не журись!”. Виступи з яскравою політичною сатирою, відродження заборонених владою пісень січових стрільців, виконання національного гімну “Ще не вмерла Україна” принесли значну популярність театру.

А у 1989 році Віктор Морозов стає лауреатом на першій “Червоній Руті”.

Композиторському перу Віктора Морозова належить низка пісень, словами до яких стали вірші Костя Москальця, Юрія Андруховича, Ліни Костенко, Олега Лишеги, Віктора Неборака та інших. Загалом, дискографія налічує до 20 альбомів.

Дебютним перекладним твором став “Екзорцист” Вільяма Блетті (сер.1980-х у “Всесвіті”). Пізніше з’явилися кілька перекладених ним романів Пауло Коельо, книги про Гаррі Поттера, твори Джеремі Стронга та інших авторів. Усього бібліографія рокера-перекладача налічує до 20 книжок.  До речі, переклад Гаррі Поттера українською вийшов раніше за російський варіант. Тому багато читачів надали перевагу українській книзі. 

Гасло Маестро: “Успіх – це займатися лише тим, чим хочеш, так, як хочеш, і тоді, коли ти цього хочеш”.  

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь