Бахмут став пасткою для росіян – Іван Тимочко

Фото: Олена Чернінька

Українські війська продовжують оборонну операцію Бахмута і досягли успіхів на флангах. І незважаючи на те, що центр міста перебуває під контролем росіян, битва за Бахмут триває. Крім того, стратегічно він виявився пасткою для росіян.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

«Фланги, в будь-якому випадку позитивно звільняти, тим більше в цьому місці, де географічно фланги знаходяться на вершинах, умовно кажучи. Це дасть можливість тримати під вогневим контролем місто. Це прекрасно розуміє сам Пригожин, який намагається якнайшвидше вивести своїх недобитків. Окрім того, ми знаємо, що збунтувала Бєлгородщина. Там же їхні партизани активізувались, що змусить росіян відтягти частину своїх сил з цього напрямку. Тим більше зараз наступальні дії росіян в Бахмуті пригасли, бо їм треба свої війська тепер розтягати по флангах», – пояснює військовий.

Але він наголошує, що повністю адміністративно Бахмут ще не зайнятий ворогом. І поки хоча б декілька вулиць утримують наші війська – можна говорити, що битва за Бахмут ще триває.

З іншого боку, за його словами, Бахмут – це пастка для ворога тому, що там склалась неоднозначна ситуація.

«Відійти їм з Бахмуту – це означає визнати свою поразку, і пояснювати всім причини виходу, бо тоді постає питання: а для чого було його стільки часу штурмувати і покласти стільки народу? З іншого боку – там важко залишатись під постійним ударами. Тим більше зараз влітку там екологічна ситуація доволі не проста: росіяни ніколи своїх тіл не збирали. Крім того, битва за Бахмут, навіть вихід наших військ не спричинили обвалу фронту. Так вони вигризали по 100-200 метрів, але завдання стояло не взяти Бахмут, а прорватись на Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку і замкнути коло», – зазначає Іван Тимочко.

оренда квартири Львів

Новини