Байден ще не вирішив, чи США самі передадуть F-16 Україні, чи це зроблять союзники – Салліван

Фото: Politico

Президент США Джо Байден іще не ухвалив остаточного рішення щодо того, чи Сполучені Штати самі передадуть Україні винищувачі F-16, чи це зроблять союзники.

Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван в ефірі CNN у неділю, пише Politico, повідомляє Українська правда.

У програмі «Стан справ» на CNN Саллівана запитали, чи будуть США відправляти літаки безпосередньо в Україну.

«Я думаю, що з огляду на кількість [F-16], які зараз доступні на складах наших європейських союзників, і те, що, виходячи з грошей, які нам виділив Конгрес, є так багато інших пріоритетів щодо систем, які можна надати, можливо, ми більше зосередимося на передачі третьою стороною, але президент іще не прийняв остаточного рішення».

За словами Саллівана, раніше США відмовлялися надавати Україні винищувачі, оскільки вони не були «критично важливими» для очікуваного українського контрнаступу, але умови змінюються.

«Сполучені Штати мобілізували виняткові зусилля, щоб вчасно і в повному обсязі надати Україні все необхідне для початку цього контрнаступу. Тепер, коли ми це зробили, ми можемо очікувати довгострокової здатності України захищати себе і стримувати російську агресію. Винищувачі четвертого покоління, західні винищувачі F-16 є важливими для цієї боротьби», – сказав Салліван.

За даними ЗМІ, США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16, але терміни їх надання не встановлені. Останніми тижнями адміністрація Джо Байдена поінформувала європейських союзників, що США дозволять їм передавати Україні американські винищувачі F-16.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Вашингтон долучиться до зусиль інших держав із навчання українських льотчиків і в подальші місяці США і союзники обговорюватимуть, коли і в якій кількості Україна отримає сучасні винищувачі.

Салліван заявив, що F-16 надаватимуться Україні за умови, що вони не використовуватимуться для ударів по Росії.

Президент США Джо Байден заявив, що отримав від Володимира Зеленського «тверде запевнення», що українські війська не використовуватимуть надані Заходом винищувачі F-16 для вторгнення на російську територію.

оренда квартири Львів

Новини