Безшумні «Шахеди» можуть стати швидшими, але тоді вони не зможуть далеко літати – Олександр Коваленко

Фото: mil.in.ua

Іран модернізував Shahed-136  і тепер він не буде гудіти, як мопед. Конструктори оснастили дрон турбореактивним двигуном, завдяки чому він не шумітиме, що, в свою чергу, може створювати проблеми для виявлення його українською ППО.

Однак, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко не вірить, що іранцям вдасться спроектувати абсолютно тихий апарат.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на  «Першому  Західному».

«Вони намагаються на «Shahed-136» встановити модифікацію з реактивним двигуном. Але зробити реактивний двигун, який достатньо тихий – це таке собі. З врахуванням можливостей військово промислового комплексу Ірану, сумніви є. До того ж, вони продемонстрували прототип дрона-камікадзе і навіть якщо будуть використовувати технології, які будуть передавати росіяни, все одно зробити його абсолютно тихим не вдасться. Бо,  знову ж таки, реактивний двигун має свою специфіку. Це буде зовсім інший звук, але неможливо буде зробити, щоб він був непомітним», – вважає експерт.

Більшою проблемою модернізованого «шахеда» може стати збільшення швидкості. Зараз він рухається зі швидкістю 150 км/год, а з реактивним двигуном стане ще швидшим. А це означає, що мобільним групам буде складніше його перехоплювати.  

«З одного боку, збільшиться швидкість, а з іншого, їм потрібно буде вирішувати питання з паливним баком. Або за рахунок зменшення бойової частини збільшувати паливний бак, або залишити все, як є, але тоді зменшиться максимальна відстань польоту цього «Шахеда», – говорить Олександр Коваленко.

оренда квартири Львів

Новини