Через витік газу у селі на Львівщині утворилися гейзери та провалля. Наслідки надзвичайної ситуації

Скриншот з відео

У селі Розвадів, найімовірніше, внаслідок буріння газової свердловини на вулицях села хаотично з’явились провалля в землі. З них фонтанувала вода з газом. Місцеві хвилюються за свої помешкання, аби ті не провалились. Лячно розвадівцям пити воду зі своїх криниць і ходити звичними маршрутами, аби не опинитись під землею.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Затоплені городи, хаотичні провалля по селу та на подвір’ях домівок. О другій ночі четверга розвадівців розбудили звуки вибухів, струменів води і їдкий запах газу.

«Вночі то було страшне. Сусіди нас розбудили, то ріка тут бурлила, кипіла. Сусідка мене збудила і каже: «Ви що спите і не чуєте, що робиться?». В 11-ій почала вся земля підніматись… Так було чути газом. Кури всі поздихали, потруїлись чадним газом», – розповідає місцева жителька Зоряна Крижанівська.

Деякі провалля на вулицях села сягають декількох метрів, територія в намулі. Власники хвилюються, аби будинки не опинились у ямі. Коментувати відмовляються, лише в телефонах показують відео утворених гейзерів.

Зараз у мешканців немає газу. Його тимчасово перекрили. Але село може залишитись і без питної води.

«Коли я відкрила криницю, то рівень води був дуже піднятий і вода ось так бурлила. Зрозуміла, що наші криниці вже все. Вони вже будуть зовсім непридатні і ми повертаємось в 19 століття», – скаржиться жителька Розвадова.

У селі уже відбулося засідання місцевої комісії ТЕБ та НС. Причину витоку газу встановлюють. Зараз фахівці обстежують кожен об’єкт, який перебуває в радіусі витоку, підраховують збитки та наслідки події. До ліквідації наслідків усі роботи з буріння свердловини зупинені.

«Оперативна група, що виїхала на місце події, встановила, що на території шести приватних домогосподарств з-під землі хаотичними осередками виходить газ. Було відселено 29 осіб з метою збереження їхнього життя до встановлення причин витоку природного газу», – пояснює ситуацію перший заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

оренда квартири Львів

Новини