Через укуси кліщів у 25 людей на Львівщині діагностували хворобу Лайма

Фото: medlabtest

За 4 місяці 2023 року на хворобу Лайма в області уже захворіли 25 жителів області. Торік на Львівщині зареєстрували 278 таких випадків, що вдвічі більше ніж в 2021 році. Збудниками цієї хвороби є іксодові кліщі, сезон активності яких припадає на квітень-травень та серпень-вересень.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща (укусу).

Зони активності іксодових кліщів: рекреаційні зони, лісосмуги, парки, сквери, зелені насадження в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.

З огляду на це, у департаменті з питань цивільного захисту відбулась нарада щодо небезпечності розповсюдження кліщів та методи зменшення їх популяції.

Під час неї учасники обговорили проблематику небезпеки та визначили заходи, які необхідно вжити. Зокрема:

– Забезпечити належне утримання парків та рекреаційних зон, не допускати наявності нагромадження сухої трави та листя;

– Активізувати освітню роботу з населенням щодо профілактики присмоктування кліщів та дій у разі виявлення кліщів;

– Провести акарицидну обробку рекреаційних зон, місць масового перебування людей на територіях зелених насаджень, у тому числі закладів охорони здоров’я та закладів освіти двічі на рік з дотриманням вимог безпеки для людей та навколишнього середовища.

оренда квартири Львів

Новини