На документи на виїзд чоловіків за кордон треба буде ставити е-підпис, – Максим Козицький

Фото: koda

З 1 квітня документи для перетину кордону для водіїв, які перевозять гуманітарні вантажі, на Львівщині прийматимуть лише з е-підписом. Так вирішили в Львівській обласній військовій адміністрації через те, що побільшало випадків незаконного виїзду чоловіків за кордон. Зокрема, через підроблення документів в системі «Шлях».

 Про це в  ефірі проєкту «Синергія областей» на «Першому Західному»  розповів голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Система «Шлях» була створена для перевезення вантажів. Ми кілька разів звертались  і до уряду, і до РНБО з офіційними листами щодо впорядкування документів, які необхідні для того, щоб потрапити в систему «Шлях». На цей момент немає чіткого переліку  документів, які адміністрації можуть витребувати. Немає чіткої прив’язки до регіонів. Відтак, важко все перевірити», – пояснив Максим Козицький.

За його словами, в різних областях  для громадських організацій і волонтерів діють різні правила  щодо документів. Крім того, існує ще система «Гарт» прикордонної служби.

«Хто здійснює перевірку документів на кордоні?  Прикордонна служба.  Куди вносять дані щодо гуманітарних вантажів?  В систему «Шлях». А хто перевіряє чи вони завезли гуманітарну допомогу? Митна служба. Ми хочемо уніфікувати ці дві системи, щоб прикордонники могли розуміти, скільки днів людина, як потрапляє в «Шлях», перебуває за кордоном. Зараз перевірити можна тільки за зверненням до правоохоронних органів», – розповів очільник області.

Тому, щоб зменшити кількість маніпуляцій в Львівській ОВА вирішили запровадити електронний підпис для документів на виїзд за кордон. Це рішення було погоджене з громадськими організаціями і волонтерами.

«Ми маємо велику кількість звернень,  коли приходять документи на електронну пошту з підробленими печатками, з підробленими підписами. І добросовісні громадські організації і волонтери потім кажуть: “Ми тих людей не подавали”. І вони праві, бо це підроблені звернення, які ніхто не може перевірити. Ми хочемо зробити так, щоб волонтерів і благодійні організації не підставляли», – зазначив Максим Козицький.

Крім того, в обласній адміністрації планують звернутись до уряду щодо уніфікації документів, які мають бути подані заявниками.

Загалом же, за словами Козицького, ситуація з незаконним виїздом чоловіків за кордон на Львівщині – не найгірша в країні. За даними Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України,  в Львівській області виїхали за кордон та не повернулись 7% чоловіків. Тоді, як в середньому по Україні – 11%.

Нагадаємо, напередодні на Львівщині викрили організаторів схеми незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків . Двоє харків’ян та житель Львівщині за гроші вносили неправдиві дані до системи «Шлях». Тепер їм загрожує до дев’яти років ув’язнення.

оренда квартири Львів

Новини