Чия гуманітарка? БЕБ шукає власників нелегального складу гуманітарної допомоги на Львівщині

Фото: БЕБ у Львівській області

Бюро економічної безпеки у Львівській області виявило складські приміщення площею 1600 квадратних метрів, заповнені товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження.

Як йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному», склад майже по вінця був заповнений продуктами харчування, новим та вживаним одягом, спальними мішками, ковдрами. Тільки консервів знайдено 74 тонни на 20 мільйонів гривень. Остаточний підрахунок всіх товарів ще не закінчено. Товари марковані мовами різних країн.

За припущеннями правоохоронців, це гуманітарна допомога, яку «ділки» збирали декілька місяців. Але до військових та тимчасових переселенців вантаж не потрапив.  Хто саме накопичував допомогу – наразі з’ясовують слідчі.

«Ми з’ясовуємо, яким чином товар міг попасти на територію Львівської області, яким чином він зберігається на складських приміщеннях та хто може бути причетним до цього товару. Особи, які могли використати гуманітарні компанії або фонди. Також ми з’ясовуємо, чи дійсно це гуманітарний товар і чи заїжджав він під виглядом гуманітарної допомоги», – розповів в.о. керівника територіального управління Бюро економічної безпеки України у Львівській області Валерій Тацієнко.

Попередньо фігурантам загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі. Обшуки тривають чотири доби поспіль.

«Принципова позиція Львівської обласної військової адміністрації – винні повинні бути покарані. А все, що незаконно було ввезено на митну територію України як гуманітарний вантаж, передано для Збройних сил України та цивільного населення в тих областях, які найбільше постраждали від війни», – прокоментував ситуацію перший заступник голови Львівської  ОВА Андрій Годик.

оренда квартири Львів

Новини