​​Дефіцит електроенергії відсутній, відключення тільки на Одещині – Укренерго

Фото: vechirniy.kyiv

Попри те, що споживання поступово зростає, порівняно з вихідним днем, що є традиційним для початку робочого тижня, наразі дефіцит потужності в енергосистемі поки що відсутній.

Наявної потужності достатньо, щоб покрити потреби споживання, повідомляє Укренерго.

В компанії пояснюють, відсутність дефіциту пояснюється тим, що після ремонтів у роботу включено додаткові енергоблоки на декількох теплових електростанціях, зросло виробництво електроенергії в енергосистемі, яке повною мірою покриває споживання.

Також через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. Збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

Тож через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні поки що не доводились. Заміри фактичного споживання в областях України проводяться відповідно до графіку.

Однак через пошкоджену мережеву інфраструктуру в Одесі діють графіки погодинних відключень. У Київській, Хмельницькій, Житомирській областях та у Києві у міру зростання споживання теж можливе застосування відключень відповідно до графіків операторів систем розподілу для уникнення ризику перевантаження обладнання.

Новини