Дефіцит електроенергії впродовж зими буде становити 25-30%, – експерт Володимир Омельченко

Фото: debaty.sumy

На 100% постачання електроенергією цієї зими не варто розраховувати. В середньому її дефіцит  впродовж зимового періоду буде становити 25-30%. І це за відсутності обстрілів.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів директор енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова Володимир Омельченко.

«Але треба прогнозувати, що потужні обстріли енергосистеми можуть бути до 2 разів на місяць. Після кожного обстрілу дефіцит потужності може зростати з 25% до 50% і більше. Відтак, проміжки переривання подачі електроенергії можуть зрости з 12 годин до 2-3 діб», – вважає експерт.

На його думку, такий складний період може тривати грудень-січень. В лютому ситуація може стабілізуватись.      

«У нас покращиться ситуація з протиповітряною обороною. У рашистів зменшаться запаси високоточної зброї. Крім того, я думаю, підійде до того часу і аварійний запас матеріалів. Так, дійсно, буде дуже важко, війна є війною. Але наші енергетики все ж таки зможуть забезпечити мінімальну потребу в електроенергії для споживачів. Це не буде дуже комфортно і до цього треба готуватися», – переконаний Володимир Омельченко.

Він вважає, що на 80% території України споживачі будуть більш менш забезпечені електроенергією. До незручностей, на його думку, українці мусять пристосуватися.

Новини