Депортований з Маріуполя до РФ Богдан Єрмохін повернувся в Україну

Фото: Дмитро Лубінець, Тедеграм-канал

Депортований з Маріуполя до РФ юнак Богдан Єрмохін, який отримав в Росії повістку, на свій день народження повернувся в Україну.

Про це повідомив уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.

«19 листопада, у свій день народження, Богдан повернувся до України. Саме наша команда Офісу Омбудсмана напрацьовувала шлях повернення хлопця спільно з іншими органами державної влади в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA».

За словами Лубінця, повернення відбулося у взаємодії з Катар, ЮНІСЕФ, Посольством України в Білорусі за результатами перемовин з російською стороною.

Окремо Дмитро Лубінець подякував за логістичну підтримку Офісу БФ Orphans Feeding Foundation, зокрема співзасновниці Маріам Ламберт та адміністрації ДПСУ за сприяння у роботі.

Уповноважений ВРУ з прав людини додав, що для возз’єднання хлопця із сестрою мав комунікацію з уповноваженою з прав людини в РФ.

«Це був тернистий шлях. Богдан пережив багато, перебуваючи в РФ, але попри все він хотів бути вдома! Сьогодні його бажання здійснилося. Я впевнений, що своє 18-річчя Богдан не забуде ніколи».

16-річного Богдана Єрмохіна з Маріуполя окупанти депортували в Росію у 2022 році. Він опинився в дитячому санаторії у Московській області.

У липні 2022 року його віддали під опіку ветеранки чеченської війни, росіянки Ірини Рудницької. Після цього хлопець звернувся за допомогою до адвокатки.

19 листопада Богдану має виповнитися 18 років. За його словами, він вже отримав повістку про явку до військкомату Московської області 19 грудня 2023 року.

Уповноважена президента РФ з прав дитини, на яку видано ордер на арешт МКС, Марія Львова-Бєлова запевняла, що хлопця повернуть додому вже наступного тижня.

оренда квартири Львів

Новини