«Гарантії безпеки для України». Шольц каже, що вони можливі лише у мирні часи

Фото: Радіо Свобода

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Захід готовий розглянути гарантії безпеки для України, але «у мирні часи».

Про це він сказав в інтерв’ю, яке вийшло в ефір у неділю на CNN у програмі «Fareed Zakaria GPS», повідомляє «Європейська правда».

Канцлер відповідав на запитання, чи можлива угода, за якою Києву запропонують змиритись із втратою частини окупованих Росією територій в обмін на певні гарантії безпеки з боку НАТО чи вступ до ЄС.

«Ми сказали їм (українцям. – Ред.), що вони можуть клопотати про членство у Європейському Союзі. І вони працюють, щоб досягти прогресу та (виконання. – Ред.) критеріїв, які є важливими для цього», – заявив Шольц.

«Я думаю, що вони (українці. – Ред.) знають, що ми готові організувати певний спосіб гарантії безпеки для країни у мирні часи, що прийдуть. Але ми ще не там», – додав він.

За словами Шольца, президент РФ Владімір Путін повинен зрозуміти, що він повинен вивести війська – і це є основою для переговорів.

Раніше цього тижня видання The Wall Street Journal повідомило, що Британія, Німеччина та Франція запропонували Україні укласти договір про зближення з Північноатлантичним Альянсом, який надасть їй більший доступ до західної військової техніки, але водночас передбачає відновлення мирних переговорів із Росією.

Новини