Голосування про початок переговорів свідчить про те, що консенсус щодо України в ЄС є – експерт з міжнародних питань


Лідери країн Євросоюзу ухвалили рішення почати переговори з Україною про вступ до ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан залишив зал у той момент, коли лідери країн Євросоюзу ухвалювали рішення. Тепер Україну попереду чекає довгий шлях. Доведеться приймати ще багато законопроєктів, щоб узгодити наше законодавство з європейським.

Про це в ефірі розповів проректор УКУ, програмний директор Центру Дністрянського, експерт із міжнародної політики Дмитро Шеренговський.

Він вважає це історичним рішенням і зізнається, що не очікував, що так трапиться, бо знає, як працює євробюрократія.

«Добре, що це сталося. Надалі нас буде чекати ще довший процес, який буде передбачати якраз переговори. Це буде дуже довгий процес узгодження позицій, зміни законодавства та здійснення певних реформ і показів того, що наші реформи, узгодження по 23 розділах відповідають тим стандартам і умовам, які існують в ЄС. Дуже добре, що існує велика суспільна внутрішня та зовнішня підтримка. І навіть ця ситуація, коли Шольц підказує рішення, яким чином можна всім проголосувати, коли одна країна не згодна і має право «вето». Це свідчить про те, що консенсус є і політичне рішення узгоджене. І ми бачимо, що Європа відкриває обійми», – говорить Дмитро Шеренговський.

Але він наголошує, що це буде довгий процес. Дуже багато пунктів є, для виконання яких Україні треба ще провести ряд реформ.

Щодо голосування про надання Україні 50 млрд євро, то тут в Євросоюзі також мають варіант вирішення цього питання. Оскільки Віктор Орбан на цей раз не захотів виходити «попити кави» і наклав своє вето на виділення цих грошей Україні.

«Це достатньо просте рішення. Це є по суті консолідована допомога, але одинична допомога від кожної країни окремо. Тобто, те, що можна спільно затвердити бюджетом, якщо формується спільна політики і позиція країн і коли ми маємо таку ситуацію, як з Орбаном, чи Австрією, канцлер якої також заявляв про свою невпевненість щодо надання допомоги Україні, то кожна країна може надати її окремо. І саме це рішення зараз відпрацьовується», – говорить експерт.

Але чим більше буде таких питань, тим більше буде підніматись питання пошуку нового формату голосування всередині ЄС. І це, на думку Шеренговського, є небезпечним для України, бо цей процес пошуку шляхів голосування може затягнутись, що може затягнути і наш процес вступу в ЄС.

оренда квартири Львів

Новини