Голова МЗС Британії про контрнаступ України: Маємо бути реалістами. Це не голівудське кіно

Фото: CNN

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі очікує на успіх запланованого контрнаступу України, але застерігає, що він може не виправдати завищених сподівань.

Про це Клеверлі сказав під час дискусії в аналітичному центрі Atlantic Council, передає «Європейська правда».

Голова МЗС Британії порівняв очікування від контрнаступу Україні з фільмом із трьома актами, в якому за обороною українцями Києва настає підтримка міжнародної спільноти, після чого відбувається контрнаступ, і далі настає «прекрасний кінець».

«Звичайно, в реальному світі це не працює. Як і те, що українці перевершили очікування протягом усього цього конфлікту, і вони готувалися. Вони тренували свої війська, вони вчилися під час цього конфлікту. І вони показали, що є дуже, дуже ефективними захисниками своєї країни. Але ми повинні визнати, що простого, швидкого і рішучого прориву може і не бути», – застеріг він.

Клеверлі наголосив, що Лондон і він особисто сподівається, що контрнаступ України буде успішним. «Але ми повинні бути реалістами. Це реальний світ. Це не голлівудське кіно», – додав британський міністр.

Очільник британської дипломатії вважає, що президент Росії Владімір Путін на тлі контрнаступу продовжить ескалацію, і світ повинен бути до цього готовим.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав союзників не розглядати очікуваний контрнаступ як фінальну битву у війні з Росією.

А держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що успіх українців на полі бою може наблизити переговори, які здатні побудувати справедливий мир.

оренда квартири Львів

Новини