Разумков, Зеленський та «Справа вагнерівців». Святослав Юраш про те, що відбувається у «Слузі народу»


Про це, а також, чи викликатиме ТСК у справі вагнерівців Володимира Зеленського для надання свідчень та навіщо ТСК ховає від нардепів ексначальника управління ГУР МО Василя Бурбу – народний депутат від фракції «Слуга народу» Святослав Юраш.  

Аргументи щодо Трускавця та як не почули Разумкова

Віктор Біщук, ведучий: Перше запитання: Чому Трускавець?

Святослав Юраш: Це консолідація різних факторів: Насамперед, перше навчання тут теж відбувалося, потім – треба перевести подих, відпочити, а ще те, що це – Львівщина. Є можливість голові Львівської ОДА Максиму Козицькому підняти важливі питання області перед найбільшою фракцією та на рівні КМУ і Президента. Для нашого регіону це однозначно плюс.

– Номери дорогі самі оплачували?

– Я не жив в «Ріксусі».

– Один з мотивів, окрім навчання і наради нардепів, є збір підписів за відставку спікера Разумкова. Свій поставили?

– Так. Якщо говоримо про цю історію, то мені важливо було почути пояснення не тільки від спікерів Офісу Президента, але й від очільника держави.

– А чому не захотіли почути пояснення від самого Разумкова, адже він пропонував «давайте я приїду в Трускавець»?

– Я не організовував це все. Однак після спілкування з керівництвом, в принципі, я зрозумів їх аргументи. До позиції спікера є дуже багато запитань.

– Ось і сам Зеленський про це сказав, цитую: «Партія має багато питань до Разумкова, я всіх їх вчора почув, я зрозумів, що він не є членом нашої команди». Це ж внутрішньо партійні питання, чи треба через це знімати спікера?

– Не треба забувати, що таке посада спікера, його ж не просто обирають як голову ВРУ. Він є представник партії, що перемогла на виборах.

Позиція спікера не влаштовує не тільки нас, а й Україну. Ці підписи не просто так поставлені, вони є обдуманими.

[media=1958]

– Для того, щоб відправити у відставку спікера, має бути підстава. Зараз обговорюється «незадовільне виконання обов’язків» – чим ви незадоволені?

– Факти його дій під час прийняття важливих законів, зокрема «Про продаж землі»… Якщо ми бачили, що прийняття рішень затримується з вини спікера, то звичайно, що ми не є задоволені.

Я є прихильником швидкого прийняття рішень, так званого «турборежиму» – ми зачекалися змін і мусимо наздоганяти.

Хто замість Разумкова та зміни в Кабміні

– Але близько десяти нардепів, які були в Трускавці, не поставили свої підписи. Вони отримають якісь санкції від керівництва?

– Це їх право. Щодо санкцій, то ні. Вони сперечалися гучно, озвучували свою позицію. Всі питання проговорюються.

– Всередині фракції їх сприймають як «групу Разумкова»?

– Я з ними розмовляв, там є без сумніву люди, які близькі політично до пана Разумкова. Є також люди, в яких є свої причини.

– Чи обговорювали в Трускавці питання наступника Разумкова?

– Звичайно, що обговорювали кандидатуру віце-спікера. Але чітко не ставилось питання про голосування кандидатури Стефанчука. На фракції я не чув інших пропозицій.

[media=1957]

– Чи обговорювались інші кадрові питання, зокрема в Кабміні?

– Пропозиції надходять щодня: сьогодні одні – завтра інші, тому говорити з якоюсь впевненістю щодо кадрових питань мені не хочеться. Але зміни в КМ будуть точно. І це не катастрофа.

В нас є лава запасних. Ми ставимось до міністрів як до людей, які найняті на роботу – якщо вони не виконують поставлені задачі, або не на тому рівні, то ми їх змінюємо.

«Не планували викликати чинного президента, але запрошували попереднього»

– Президент Зеленський на брифінгу розповів, що коли ВПК «Вагер» заїхали в Білорусь, то він повідомив президента Лукашенка телефоном про це. Запитання до вас, як до члена Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо операції із затримання ВПК “Вагнер”, – вам була відома ця інформація?

– Розумієте, матеріали, які мені дали як члену ТСК ознайомитись є під грифом цілком таємно. Тому я не можу розголошувати деталі. Лише можу сказати, що ми всі потребуємо відповіді.

– Ви плануєте викликати президента на засідання комісії у зв’язку з цією інформацією?

– Згідно плану роботи ТСК у справі «вагнерівців», який є затверджений, ми не планували викликати чинного президента, але ми запрошували попереднього. Однак він проігнорував його і пішов на власну прес-конференцію у Верховній Раді, де розповів, що все не працює.

Особисто я не бачу потреби заслуховувати президента Зеленського, бо ми говорили з усіма, хто отримував команди від президента. З усіма гравцями.

Чому сховали Бурбу та чи була державна зрада 

– Чому екскерівник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба давав покази в приміщенні ГУР, а не у ВРУ?

– Тому що в приміщення ВРУ народні депутати мають допуск. Це теж дає можливість опозиції прийняти участь у засіданні ТСК. І вони можуть заблокувати її роботу. Окремі депутати не хочуть входити в тимчасову комісію, але хочуть блокувати її роботу – це прогалина в регламенті.

[media=1956]

– Тобто ви сховали Бурбу від «ЄС»?

– В певному сенсі.

– Окремі журналісти закликали надати державну охорону, зокрема і Бурбі, адже він дає дуже важливі свідчення.

– Ми за це питання проголосували, а решта – компетенція охорони. Таких людей мають оберігати. Але сам Бурба не просив для себе захисту.

– Юрій Бутусов на своїй сторінці у Фейсбук написав, що свідчення Бурби викривають державну зраду.

– Я спілкувався з Бурбою і сам задавав питання на ТСК, він дав іншу відповідь, а потім я побачив варіант відповіді у публікації Бутусова.

– Тобто ви заперечуєте те, що написав Бутусов?

– Я стверджую, що моє питання, яке я задав Бурбі і те, що опублікував Бутусов, є абсолютно іншими. Інформація там недостовірна.

[media=1956]

– Ви знаєте, хто з ТСК «зливає» журналісту Бутусову інформацію?

– Зрозуміти, хто саме надає йому інформацію я не можу. Питання не в «зливах», а в його інформації і ми хочемо його почути на засіданні ТСК.

Окрім того, ми також на комісії хочемо розглянути Іловайськ та Дебальцеве. Є дуже багато питань до того, що відбувалося під час бойових дій на Донбасі. Порушень нашої суверенності була велика кількість і ми хочемо отримати інформацію по всіх цих подіях.

«Ми не сприймаємо звинувачень у держзраді»

– Політичні опоненти звинувачують вашу силу, що справа по Іловайську розглядається виключно для того, аби посадити президента Порошенка.

– Мене цікавить не це. А свідчення ветеранів про цю трагедію, які вражають цинічністю, неправильністю і недопустимістю того, що тоді відбувалося. Тому наше завдання виявити правду.

– Повертаючись до «вагнерівців», наскільки вся ця ситуація зрозуміла і вивчена членами ТСК у відсотковому відношенні?

– Ми близькі до фіналу цього кейсу.

– Частина висновків по «ваагнерівцям» буде засекреченою, частина представлена нардепам та суспільству. Для себе ви розумієте, який практичний наслідок має заслуховування справи «вагнерівців»?

– Ми не сприймаємо звинувачень у держзраді. Маємо отримати правду. Добре, що піднялось питання «вагнергейту», бо воно потягнуло за собою інші, де теж присутні факти держзради.

Нам треба продовжувати копати історичну драму історії України, аби знати правду за 30 років.

– Висновки комісії будуть підставою у звинуваченні у державній зраді – я так розумію з ваших слів?

– Ні, я не про це говорив. Ми маємо дати факти.

Бліц-запитання

– Чи можливі дострокові парламентські та президентські вибори в Україні?

– Не бачу для цього причин.

[media=1955]

– Вам подобається музичне хобі Давида Арахамії?

– Дуже.

– Після відставки Дмитро Разумков увійде у фракцію «Слуга народу», чи буде позафракційним?

– Це його треба питати.

– Чи будете ініціювати відкликання його мандату.

– Я особисто не буду.

– За каденції Зеленського буде завершена війна з Росією?

– Я б дуже хотів.

Чи варто Зеленському балотуватись на другий термін.

– Так. Треба дати шанс закінчити зміни, яких очікують українці.

Андрій Вихопень, за програмою «Інтерв’ю на Першому Західному»

 

 


оренда квартири Львів

Новини