Литва: Переговори про вступ України до НАТО мають початися вже зараз, попри війну

Фото: Delfi

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що анексія п’ятої частини території України повернула країну, яка бореться за виживання, на передові позиції щодо рішення подати заявку на членство в НАТО.

Про це повідомляє Delfi.

«Литва підтримує політику відчинених дверей, тому Україна може розраховувати на нашу беззастережну підтримку (щодо членства в НАТО), навіть якщо це здається важкою метою», – сказав міністр на засіданні ради партії литовських консерваторів.

За словами Анушаускаса, переговори та формальні процедури щодо прийому України до альянсу мають розпочатися вже зараз, «незважаючи на війну». «Найголовніше – це не спрощені процедури прийому до НАТО, які були застосовані до Швеції та Фінляндії, а консенсус 30 країн – згода про те, що цю країну (Україну) можна прийняти до НАТО і сам процес має розпочатися незалежно від війни», – сказав Анушаускас.

«У цьому випадку країни Заходу не можуть залишатися на тій самій позиції, що й до війни (…) Гарантії безпеки для України мають бути підвищені вже зараз», – додав він.

За словами Анушаускаса, подією, яка підштовхнула Україну до такого рішення, стала анексія Росією чотирьох областей України у п’ятницю. «30 вересня глава Кремля повторив те, що Гітлер зробив 30 вересня, 84 роки тому в Мюнхені, приєднавши до себе чеські Судети. Тільки тоді один диктатор досяг результату погрозами, а в 21 столітті – війною, хоча очевидно, що війна не дасть таких бажаних для Кремля результатів», – сказав міністр.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський попросив про прискорення процедури вступу до НАТО у п’ятницю, через кілька годин після того, як Росія анексувала чотири окуповані українські області – Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку.

Міжнародна спільнота вважає цю анексію незаконною та обіцяє запровадити нові санкції проти Москви.

Новини