«Люті пташки, демо день»: подробиці презентації у Львові безпілотників українських виробників

Фото: slovoidilo

Більше 30 виробників дронів зібрались у  Львові, щоб продемонстрували характеристики своєї техніки. Вони ділились досвідом та говорили про напрями майбутньої співпраці в межах заходу «Люті пташки, демo день».

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Тарас Мазурак із ще трьома колегами виготовляють дрони. Вага кожного до півтора кілограма. Деталі до них інженери-початківці замовляють в Китаї.

«Це – класичний дрон, сімка, до тисяча двісті грам корисного навантаження бере. Він бере на себе заряд і несе подарунки: робити «бавовну», – говорить розробник.

А це розвідувальник «Сірко», названий на честь відважного полководця. 50% деталей до дрона виготовляють в Україні. Вартість пташки – 3 тисячі доларів.

БпЛА «Сірко», скриншот з відео

«В повітрі він може триматись до 90 хвилин, може летіти на відстань 120 кілометрів і передавати відео до 25 км в онлайні. Якщо більше 25 км, то тоді все пишеться на борт, а вже по прильоту знімається інформація», – розповідає співзасновник компанії з виробництва безпілотників Ігор Фіняк.

Цей безпілотник більший за решту. Припаркували його, аби помістився. Дрон може піднятись 20 кг на висоту 1,5 км.

БпЛА «Surpriser», скриншот з відео

«Це БпЛА Surpriser, його основне призначення – це бомбер. Він піднімає 4 боєприпаси, може їх занести на відстань 10 км. Без боєприпасів, у нього час польоту більше однієї години», – розповів розробник безпілотника Данило.

Окрім квадрокоптерів на виставці презентували і засоби боротьби з ними. Для прикладу, глушники, які створюють перешкоди для літальних апаратів.

«Це рушниця для глушіння дронів. Вона литовського виробництва. Базова робоча в неї 3-4 км», – розповів виробник безпілотників Василь.

Деякі із запропонованих технологій уже активно застосовується нашими Збройними силами. Решта чекають фінансової підтримки.

«Для того, щоб перемогти, треба розвивати технології. Ця війна – дуже технологічна. Завдання, яке ми ставимо перед собою – це збереження людського життя. Саме розвиток дронів, дає можливість зберегти життя. Ми зробимо армію дронів, яка допоможе нашим воїнам перемогти», – каже Максим Козицький.

Аби перемогти в боротьбі з росіянами, ЗСУ треба мати сотні тисяч безпілотників. Дрони хоч і малі, зате ефективні на полі бою.

«Дроном, яким коштує 300-400 доларів, можна вразити як живу силу, так і військову техніку, яка коштує кілька мільйонів доларів», – говорить засновниця фонду Dignitas Любов Шипович.

Безпілотники допомагають також не тільки атакувати цілі, але й оборонятись, коли обмаль власної техніки.

«Або ми йдемо на них з автоматами і вони нас просто роздавлять, або ми піднімаємо дрон і коригуємо нашу артилерію. Якщо немає артилерії, снарядів, тоді ми беремо  FPV-дрони, в яких є вибухівка, і просто врізаємось в цей танк, або скидаємо на нього вибухівку», – засновниця ГО «Центр підтримки аеророзвідки» Марія Берлінська.

скриншот з відео

Якщо до масштабного вторгнення в Україні були одиниці виробників безпілотників, то нині їх більше 200. Компанії вже виготовляють їх серійно, по 100 одиниць на місяць. Деякі виробники за стабільного фінансування, обіцяють їх виготовляти і до 1000 бойових пташок.

Захід організували координатори системи навчання і забезпечення операторів БпЛА Victory Drones та благодійний фонд Dignitas у партнерстві з Львівською ОВА. Подія є частиною масштабного всеукраїнського збору на ударні коптери «Люті пташки». Збір проводять для спільної закупівлі 1 000 ударних FPV-дронів українського виробництва.

оренда квартири Львів

Новини