Міноборони Франції: Українські льотчики не вчаться на Mirage 2000, вони проходять іншу підготовку

Фото: Front News

Українських льотчиків навчають у Франції роботі систем ППО класу «земля-повітря», а також виживанню у разі катапультування на ворожій місцевості.

Про це повідомив на брифінгу представник міністерства оборони Франції, пише «Європейська правда» з посиланням на Le Monde.

Генерал Ян Граве, заступник міністра з питань оборонної інформації та комунікації, спростував інформацію ЗМІ про навчання українських пілотів на винищувачах Mirage 2000 на території Франції

«Ми не навчаємо українських пілотів ні пілотуванню, ні використання систем озброєння», – сказав Граве.

Він додав, що загалом Франція забезпечує спеціалізоване навчання до 1200 українців протягом року. Крім того, 150 французьких військових навчатимуть у Польщі до 600 українців на місяць у рамках європейської місії.

У Франції є літаки Mirage 2000-C, які були зняті з озброєння кілька місяців тому і які «все ще мають невеликий потенціал», за словами оточення начальника штабу ВПС Франції. Однак для їх відновлення потрібен час.

Як стверджувала Le Figaro, у Франції вже протягом півтора місяця відбувається навчання українських пілотів на багатоцільових винищувачах Mirage 2000. Рішення про навчання пілотів нібито було ухвалене напередодні візиту президента Володимира Зеленського до Парижа 8 лютого.

Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що інформація про навчання українських пілотів у Франції на літаках Mirage не відповідає дійсності.

оренда квартири Львів

Новини