Місцеві громади справляються з наслідками ракетного удару по Львівщині – Олександр Кулепін

Фото: А. Закалюк, Фейсбук

На Львівщині від нічного ракетного обстрілу постраждали три територіальні громади: Оброшинська, Львівська та Зимноводівська.  Загалом  пошкоджені близько 120 будинків: як багатоквартирних, так і у приватному секторі. Найбільші пошкоджень зазнала Львівська тергромада.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів заступник голови Львівської ОВА Олександр  Кулепін.

Найскладніша ситуація у Залізничному районі Львівської громади. Найбільших руйнувань зазнали будинки на вулиці Каховській та у медичному коледжі на Патона. 12 родин з пошкодженого будинку попросили про розселення.

«В міській громаді достатньо ресурсу, щоб знайти житло. Минулого разу на Стрийській  дуже допомогло УКУ. І таких юридичних осіб чи тих, які дбають за містян, є багато.  Як бізнесу, так і окремих людей. Постраждалі без даху над головою не залишаться. Я думаю, що сьогодні-завтра в них буде якесь тимчасове житло, а далі вони винаймуть квартири для довшого проживання», – сказав Кулепін.

Також внаслідок ракетного удару було пошкоджено три житлових будинки та зруйновано три господарські будівлі у селі Ставчани.  У селі Суховоля, пошкоджені чотири житлових будинки в приватному секторі. Як там розселятимуть постраждалих мешканців, Олександру Кулепіну невідомо.

За його словами, роль обласної військової адміністрації координувати роботу служб, які займаються ліквідацією наслідків.

«Через те, що це пошкодження місцевого характеру, ми бачимо, що громади справляються. Ми вже навчені досвідом. Всі розуміють, що робити. І вже напрацьовані механізми подолання таких наслідків», – зазначив заступник голови Львівської ОВА.

Він каже, що кожен постраждалий має змогу звернутися щодо відшкодування завданих збитків через систему Дія. Таким чином, можна отримати до 200 тисяч гривень на проведення поточних ремонтів. Якщо відшкодовані кошти довго не приходять на рахунок, він радить звернутись на електронну адресу канцелярії Львівської ОВА або через електронне звернення на сайті адміністрації.

оренда квартири Львів

Новини