Над перевіркою інформації працюють сотні людей  – засновник мапи DeepState


Мапа бойових дій від DeepState дозволяє в режимі реального часу відстежувати розвиток подій на фронті в Україні. Як ініціатори мапи збирають інформацію для проєкту в ефірі «Першого Західного» розповів аналітик DeepState Роман Погорілий.

За його словами, робити мапу вони почали 24 лютого. До того просто вели канал, де публікували міжнародні події та новини. Також моніторили переміщення російських військ, підготовку до наступу: слідкували, як все відбувається, чим займаються російські солдати. А з початком вторгнення почали вести мапу і публікувати інформацію.

«Масштаб роботи – дійсно великий. Обробку інформація проходить досить серйозну, адже це аналіз, моніторинг, перевірка на достовірність. Над цим працює дуже велика команда. Це навіть не десятки, а сотні людей, які дотичні до тої чи іншої роботи», – пояснює Роман Погорілий.

За його словами, вони використовують  багато різних джерел інформації. Передовсім, це публічна інформація, фото-, відеоматеріали. Також тримають зв’язок з різними людьми, які безпосередньо знаходяться в якихось населених пунктах, а також з військовими. Буває, що вони інформацію корегують.

«Вони з нами зв’язуються, дають уточнення, корегують «сіру» або «синю» зону або просять червоним позначити, коли їм це потрібно. Вони нам допомагають. Часто нас хвалять», – розповідає аналітик.

За відвідуваністю серед мап бойових дій DeepState на першому місці в Україні, Європі і Північній Америці. Траплялось, що за день їхню мапу відвідували до 7-8 мільйонів раз. 

Як розповідає Роман Погорілий, усі учасники проєкту працюють на волонтерських засадах заради перемоги України.

«Коли проєкт виріс до таких масштабів, ми відчуваємо велику відповідальність тому, що нашою мапою користуються дуже багато осіб, багато представників влади, експертів, військових. І це вже масштабна відповідальність. І ми робимо все заради Перемоги. Це наш мотиватор. Дякую нашим підписникам, які допомагають нам через «Патреон» і їхні гроші йдуть на підтримку і адміністрування сайту», – пояснює співзасновник мапи.


Теми:

Новини