Наратив  про «хороших росіян» – це інформаційна операція, яку просуває одна із башт Кремля – Олег Покальчук

Фото: Дмитро Ларін

Теорію про «хороших росіян» українцям просуває все той же Кремль. Щоб в майбутньому ставлення до росіян дещо нейтралізувати. Це така собі інформаційно-психологічна операція (ІПСО).

Так вважає військовий психолог Олег Покальчук, про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Це одна із башт Кремля пропихає цей наратив. Хороший наратив повинен мати в собі велику долю вірогідності і викликати тригерування, зачіпати людей, щоб почалась дискусія довколо цього. Але є раціональна частина цієї дискусії. Метафорично скажу: американська армія під час війни співпрацювала з італійською мафією тому, що це був противник Муссоліні, який сприяв висадці, розвідці. Тому, якщо говорити в контексті спільників  – я прагматично дивлюсь на ці речі», – переконаний Олег Покальчук.

Тобто, експерт вважає, що це питання треба розглядати поіменно. За його словами, такі люди є, «з ними  співпрацюють, і це корисно».

«А на культурному рівні дискусія позбавлена сенсу. Так чи інакше в медійному просторі всякі там «латиніни», «невзорови» присутні, їх все одно будуть дивитись. Ставитись до цього треба, знизуючи плечима і не більше. Не розраховувати на них, як на серйозне джерело інформації», – каже психолог.

Новини