Не впевнений, що українській армії вдасться досягти загальної мети контрнаступу цієї осені чи зими – Девід Петреус

Фото: ЗСУ

Українcький контрнаступ йде складно. Але не безнадійно. Україні відчутно бракує броньованих бульдозерів та броньованої сили.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ Девід Петреус.

«Зараз ЗСУ роблять те, що й мали робити.  Вони розтягують окупантів вздовж великої лінії фронту і не дозволяє їм зосередити великі сили в одному місці. Постійно шукають місця в слабкій обороні та проводять розвідку боєм, проходячи через ці мінні поля. Ми ніколи не бачили таких протитанкових та протипіхотних мін, які розміщують одну біля одної, протитанкові рови або «зуби дракона» та окопи з росіянами. Кожного разу, як українці пробують пройти протимінні поля, росіяни протидіють їм, використовуючи дрони та артилерію», – говорить американський генерал.

За його словами, ЗСУ проходять через ці перешкоди та шукають слабкі місця в російській обороні. Рано чи пізно, на його думку, вона має розвалитись, оскільки вони вже понад рік перебувають на цих оборонних лініях. І хоч це дуже потужні оборонні мережі, в них немає такої  мотивації, яка є в українських воїнів, які знають, за що вони б’ються. Він вважає, що українці воюють героїчно, але  не вірить, що  російську оборону можна  зруйнувати найближчим часом. Втім, допускає, що  українці можуть перерізати лінії комунікації російської армії.

«Ми вже бачили, як українці відшуковували слабкі місця росіян в обороні на певних ділянках фронту. Втім, до того моменту, як російська оборона розвалиться, ми не можемо знати чи вдасться досягти загальної мети цієї осені чи зими. Втім, я впевнений, що все це буде більшим, ніж просто літній контрнаступ», – зазначив Петреус.

оренда квартири Львів

Новини