Перевага в повітрі – це ключ до успіху на землі  – Ігнат про F-16 для України

Фото: Голос Америки

Західні винищувачі F-16 здатні змінити перебіг подій на фронті, бо прикриття з повітря є ключем до успіху наземних операцій.

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону 21 серпня, пише Українська правда.

«Рішення (про навчання пілотів і надання Україні західних літаків – ред.) уже маємо, очікуємо їх реалізації.

Я дійсно казав, що (з F-16) виграємо війну. Одразу не виграємо, звичайно, але F-16 здатен змінити перебіг подій, здатен забезпечити нам те, що сьогодні потрібно найбільше – перевага в повітрі на окупованих територіях».

Ігнат зазначив, що, наприклад, «в ці секунди, перебувають на окупованих територіях десь 8-9 винищувачів російських, кидають керовані авіабомби, пускають авіаційні ракети».

За його словами, «з F-16 їм не вдасться це робити».

«Перевага в повітрі – це ключ до успіху на землі, ми повинні це всі розуміти».

Речник Повітряних сил ЗСУ сказав, що «хочеться швидше», щоб Україна використовувала західні винищувачі, але процес непростий.

За його словами, що українські аеродроми мають штучні злітно-посадкові смуги з бетонних плит, між якими є шви. «Якщо належно підготувати ті смуги, то жодних там проблем немає», – сказав він.

Ігнат уточнив, що F-16 бували в Україні у 2012 році під час проведення Євро-2012: сідали на злітно-посадкові смуги аеродрому Миргород (Полтавська область), тоді українські пілоти пробували керувати ними в парі з досвідченими льотчиками. За таким же принципом у 2018 році пілоти літали на F-15 у Старокостянтинові.

За словами Ігната, у воєнний час, крім адаптованих і доглянутих злітно-посадкових смуг, «потрібно робити й іншу логістику, інфраструктуру, яка в умовах бойових дій буде захищати наші літаки, щоб ворог не зміг їх знищити на наших аеродромах».

Він наголосив, що зараз десятки українських літаків виконують завдання в небі щодня – і ЗСУ навчилися берегти людей і техніку.

оренда квартири Львів

Новини