Перевізникам буде вигідний е-квиток, бо отримуватимуть плату за пільговиків – Олександр Кулепін

Фото: Львівська обласна військова адміністрація

Львівська область першою у державі запровадила електронний квиток у всіх приміських та міжміських автобусних маршрутах. Жодних бюджетних коштів на це не витрачали. Проєкт реалізували повністю коштом інвестора, а це приблизно 40 млн грн.

Про це в Про це у програмі Олега Радика «Go про» розповів заступник голови Львівської ОВА з  питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

За його словами, це досягнення, бо Львівщина перша в Україні, яка спромоглась пройти весь цей шлях. Він починається від юридичної частини, яку ініціювали в Львівській ОВА і разом пройшли з Мінюстом всю регуляторну політику.

При цьому, посадовець зазначає, що насправді це автоматизована система оплати проїзду на транспорті. А е-квиток – лише частина цієї системи. Крім нього, ще є дистпетчеризація, фіскалізація і багато інших складових.  У проєкт інвестор вклав 40 млн грн.

«Інвестор на цьому буде заробляти. Він інвестує кошти, він взяв всі ризики по запровадженню цієї системи, по роботі з водіями. Ми не вкладали жодних публічних фінансів, ні з бюджету, ні з чого. Це були кошти інвестора. Тепер, коли він це запустив, він бере 3-4-5-10%, в залежності від транзакцій. Він утримує систему і тепер на ній заробляє мінімальні комісії», – пояснює Олександр Кулепін.

Він переконаний, для мешканців це буде простіше, особливо для тих, хто не носить готівку. Система побудована за моделлю безготівкової безконтактної оплати «Check-In/Cheсk-Out». Достатньо буде прикласти смартфон чи картку при вході в транспорті та виході, щоб пристрій зчитав і порахував відповідно до обраного маршруту оплату за відстань.

Впровадження нової системи відбувається не без труднощів. Наприклад, зараз деякі водії забувають розпочати сесію  вранці чи закрити її ввечері. Але в адміністрації до такого готові, бо таке часто буває при впровадженні нової системи.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

На думку посадовця, перевізники мають бути «за» нововведення, навіть попри те, що від них відібрали ринок, який працював «на сіро», а зараз обліковується.

«З однієї сторони ми не сильно питали чи їм то цікаво. А з іншої – у них є інтерес, бо вони здійснюють перевезення деяких категорій осіб безкоштовно, і вони завжди мали би за ці перевезення мати компенсації від громад. А громади – від уряду чи Держбюджету. Тобто, завжди, коли вони йшли до громад, ті казали: «Покажіть мені статистику перевезених осіб, якій ми можемо довіряти, а не кажіть нам 2000 за місяць». Зараз з цією системою у них з’явиться статистика. Самі перевізники нас постійно питають, коли громади нам почнуть платити. А ми зі свого боку адміністрації вже працюємо з міністерствами, щоб вони забюджетували ці кошти», – пояснює посадовець.

Крім того, водії зараз не відволікаються на пасажирів, не рахують гроші під час їзди. Ще й власники бізнесу тепер бачать, який маршрут скільки заробляє.

Кулепін також анонсував певні нововведення вже в новій системі оплати за проїзд. Зокрема, ще в грудні планують запровадити знижку до 20% для тих, хто розраховується карткою платіжної системи Visa.

оренда квартири Львів

Новини