Під час війни роль жінки особливо важлива – депутатка Львівської облради

Фото: genderindetail

Гендер – це не про стать. Під час війни важливі і роль чоловіка, і роль жінки.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла депутатка Львівської обласної ради і голова товариства «Надсяння» Соломія Риботицька.

За її словами, в умовах війни роль жінки не дуже відрізняється від ролі чоловіка. Багато жінок надають медичну допомогу на фронті, а дехто з них ще й тримає зброю в руках.

«Гендер – це не про стать. Найбільше, що нам бракує в політиці, житті щодо питання гендеру – це просвітництва. Тому що, люди мають стереотипи і Львівщина в цьому питанні особливо консервативна. Мені колеги постійно кажуть: «Які там рівні можливості?». Тому закон про «жіночі» квоти на виборах, якому виповнилось вже два роки, дуже допоміг жінкам. Жінки в політиці дуже потрібні тому, що вони займаються важливими соціальними питаннями», – розповідає Соломія Риботицька.

За її словами, депутатська група «Рівні можливості», яку вона очолює, саме і створювалась для вирішення соціальних питань. Хоча обраниця наголошує, що йдеться не тільки про жінок, але й про людей з обмеженими можливостями.

«Зараз під час війни виникає багато проблем і зокрема, з переселенцями, через брак рівних можливостей. І ми стикались з тим, що, наприклад, приїхав вагон з лежачими людьми, але не було кому їх забрати, бо швидкі не справлялись, потрібна була допомога волонтерів. Це, власне, і є про рівні можливості», – пояснює Соломія Риботицька.

Новини