Після протезування в США до Львова повернулася сім’я Степаненків

Фото: Р. Балук

Легендарна родина Степаненків з Краматорська, які постраждали внаслідок обстрілу вокзалу,  повернулася в Україну. Після року реабілітації та протезування в США, Наталя та 12-річні двійнята Яна і Ярослав приїхали до Львова. Сьогодні вони зустрілися з лікарями, які врятували їх життя, і розповіли про своє перебування за кордоном. Сім’я тепер житиме у Львові та продовжить реабілітацію в Національному центрі Незламні (UNBROKEN).

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Приклад Яни є дуже показовий. Вона отримала надзвичайно важку травму, вона втратила дві кінцівки. У Львові ми підготували її до протезування в США, тому що тут рік тому ми не могли цього зробити. Сьогодні вони повернулися до Львова. Ми допоможемо сім’ї із помешканням та зі школою, які б відповідали їх потребам», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Саме у Львові дівчинка продовжить відновлення у Національному реабілітаційному центрі Незламні (UNBROKEN).

«Я буду підтримувати дітей, буду сама займатися. Буду казати, щоб вони не здавалися, що все попереду, що все можливо», – каже Яна.

Історія родини Степаненків розчулила весь світ. Торік у травні Наталя з двійнятами Яною та Ярославом потрапили під ракетний обстріл вокзалу Краматорська. Мама втратила одну кінцівку, донька – обидві. У Львові їх кілька місяців лікували та готували до протезування. Потім родина поїхала до США. Рік Степаненки мешкали у місті Сан-Дієго, де мама з донькою проходили реабілітацію та протезування в американській клініці. Дівчинка наново навчилася ходити (на протезах), вже відвідує школу, їздить на велосипеді та подорожує. Говорить, що сумувала за Україною і понад усе хотіла повернутися додому.

«Ми побули там рік, і повернулися додому. Ми скучили за Україною, ми тут народились і не хочемо жити в іншій країні. Ми скучили навіть за нашою їжею, за українським хлібом. Діти  цей рік вчились в американській школі, і найбільше хочуть побачити бабусю, яка планує приїхати до Львова вже у вересні», – розповіла мама двійнят Наталя.

оренда квартири Львів

Новини