Польські блокувальники кордону займалися перевезеннями з Білорусі – Левко Прокіпчук

Фото ілюстративне: УП

На повернення до України чекає приблизно 3800 вантажних автомобілів. Триває блокування польсько-українського кордону польськими перевізниками.  Не пускають українські вантажівки в пунктах пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова-Краковець, Гребенне-Рава-Руська та Дорогуськ–Ягодин. Пункт пропуску Медика-Шегині блокують поки лише в денний час, але обіцяють з 27 листопада робити це цілодобово.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт з питань практичного застосування митного законодавства Левко Прокіпчук. Він поцікавився і підготував список компаній, які займаються блокадою кордону.

«Ідея була в тому, щоб якимось чином притягнути до відповідальності тих, осіб, які організовують чи підтримують страйк. Спочатку я зареєстрував на сайті Президента петицію про застосування санкцій до осіб, які причетні до блокування українських перевізників. А потім під час спілкування з українським бізнесом, з польськими друзями наштовхнувся на думку, що є зміст в тому, що за відкритими джерелами інформації спробувати сформувати список підприємств, де бенефіціарами є особи, які в тій чи іншій мірі причетні до цього страйку», – пояснив Левко Прокіпчук.

За польським реєстром він визначив перевізників, які беруть участь у страйках і дійшов висновку, що майже ці перевізники здійснюють перевезення в Білорусь і Польщу.

«Відповідно, через те, що ринок для них, здебільшого, закрився, вони не змогли перелаштуватись на  Україну і вибрали шлях недобросовісної конкуренції і блокування доріг перед пунктами пропуску.  Спочатку я думав, що це виключно економічна ситуація, але тепер розумію, що там присутня більше політична причина», – заявив експерт.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

Він також допустив, що протести польських перевізників можуть бути спрямовані і проти Дональда Туска, який формує уряд. Протестувальники  хочуть дочекатись, щоб він спробував силовими методами розігнати протести, щоб потім це використати проти нового уряду.

Загалом, на думку Левка Прокіпчука, поліція і місцева влада Польщі теоретично могли б зробити це блокування кордону беззмістовним.

 «Якщо не розігнати цей страйк, то хоча б дати можливість об’їхати блокування, але таких дій не вчиняється», – зауважив експерт-митник, натякаючи на інтерес польської поліції.

Водночас він прокоментував ініціативу української влади евакуювати українських перевізників. Він каже, що останні до цього ставляться песимістично.

«Вони ставлять питання про те, хто буде відповідати за збереження того товару чи вантажу, який вони залишать в машині. І друге питання, яке вони ставлять – чи зможуть вони потім, якщо вернуться в Україну, перетнути кордон, не будучи водієм фури? Відповідно, поки ці питання не будуть вирішені, я не вірю, що багато людей зголоситься на цю евакуацію», – зазначив Прокіпчук.

оренда квартири Львів

Новини