ПвК «Захід» отримав новий симулятор, який допомагає нищити цілі ворога

Фото: ЛОВА

Щоб наші захисники неба працювали ще ефективніше, від травня 2022 року Львівська обласна військова адміністрація  та Львівський ІТ-Кластер реалізовують проєкт «Sky». В межах цього проєкту передали нашим силам ППО вже другий VR-тренажер для відпрацювання навичок зі знищення повітряних цілей ворога.

У віртуальній реальності воїни бачать ворожу ціль та знищують її, умови – максимально наближені до реальних.

Майже сотня військовослужбовців вже місяць вивчають принцип роботи переносних зенітних комплексів. Якщо раніше хлопцям пояснювали механізм «на пальцях», то зараз кожен може одягнути шолом з VR-окулярами. VR-тренажер має програму, схожу на комп’ютерну гру. Кожен може обрати завдання: збити літак чи вертоліт.

«Тренажер дозволяє підготовлювати військовослужбовців психологічно та практично на комплекс ПЗРК «Ігла», «Ігла-1». Головне, що люди відпрацьовують м’язову пам’ять. Тобто, вони вже не думають де та кнопка, важіль і що я маю робити», – розповів журналістам програми «ОЧІ» на ТРК «Перший Західний» тренер з позивним «Абзац».

Вартість пристрою – 1,5 млн гривень. Навчання на тренажері військовослужбовці проходять щодня. Сили ППО «Захід» мають таких вже два.

«Ми завжди говорили про «закрите небо», і просили закрити небо. Такі тренажери довзоляють підготувати бійців, які заривають небо над Львівщиною і не тільки», – сказав про новий гаджет голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Новини