РФ відчуває дефіцит ракет. Не допомагає навіть контрабанда мікросхем, – експерт

Фото: Слово і Діло

Попри масовані ракетні удари, Росія втрачає темп. Він вже не такий, яким був колись. 24 лютого росіяни здійснили 160 пусків ракет. Під час 10 жовтня – 83 пуски. І хоча ракети в Росії не закінчаться ніколи, але дефіцит в них вже є і це відчутно впливає на ведення війни.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив військово-політичний оглядач з групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Дефіцит вже впливає на їх можливість наносити по 100 ударів крилатих ракет за добу. Вони це не можуть зробити 24/7 кожен тиждень поспіль. Тому вони знаходяться в патовій ситуації, коли їм треба робити удари по Україні більше, але вони не можуть цього зробити. Технічно та технологічно вони вже виснажені», – говорить експерт.

Водночас він зауважує, що в росіян є невідновлювальний потенціал ракет і відновлювальний. До першого типу належать радянські ракети, наприклад, Х-22, які в них вже майже закінчились. Але крилаті ракети «Калібр», Х-101,Х-59, 9М723 вони ще можуть виробляти. Єдине: у них є велика  проблема з деталями – мікросхемами іноземного походження.

«Вони ці мікросхеми в умовах санкцій отримують контрабандою. Є контрабандне постачання – вони можуть виробляти, нема контрабанди – вони не можуть цього робити. Відомо, що на сьогодні однієї з країн, які мають стосунок до постачання цих контрабандних мікросхем, є Таджикистан. Через нього вони отримують ці мікросхеми, але не постійно. Тож є паузи, які впливають на виробництво цих ракет», – пояснює Олександр Коваленко.

Але навіть, якщо у росіян будуть всі необхідні мікросхеми і обладнання, можливості у них все одно не такі великі. Наприклад, ракети «Калібр» вони можуть випускати не більше 2-3 на тиждень. Звідси, великі паузи в російських обстрілах, додає експерт.

оренда квартири Львів

Новини