Російська ТРК відкрила франшизу у так званій «ДНР» − британська розвідка

Фото: Радіо Свобода

4 вересня Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія відкрила донецьку франшизу і розпочала мовлення на тимчасово окупованій території України у так званій «ДНР».

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії від 7 вересня, пише «Європейська правда».

«Мешканці підконтрольної Росії частини Донецької області в Україні тепер отримують російськомовні місцеві випуски новин від однієї з найбільших російських телерадіоорганізацій».

Повідомляється, що місцеві випуски новин надаються російським телеканалом «Россия 1» і представляють російський погляд на війну.

Розвідка підкреслює, що це є частиною більш широких зусиль Росії, спрямованих на встановлення тривалого контролю над цим регіоном.

До 2014 року на нині окупованих територіях вільно транслювалися російськомовні теле- і радіостанції, що базуються в Україні.

Підконтрольні так званому уряду «ДНР» та орієнтовані на нього мовники також ретранслювали російські загальнонаціональні програми новин у рамках пропагандистської кампанії, але не надавали регіональних випусків.

Розвідка зазначає, що організація мовлення ВДТРК у Донецьку тривала понад рік − це майже напевно було пов’язан з відмовою від роботи підготовлених місцевих технічних фахівців.

Ті, хто симпатизує «ДНР» і має необхідні навички, ймовірно, були завезені з Криму, Луганська та інших регіонів.

Британська розвідка підкреслює, що, попри те, що українське мовлення заблоковане в ефірі, воно все ще доступне широкій аудиторії через Інтернет − зокрема, люди використовують VPN або інші технології активного обходу російських обмежень.

Також підкреслюється, що мобільні телефони, підключені до українських провайдерів, найімовірніше, не мають обмежень.

Нагадаємо, раніше британська розвідка повідомила, що у навчальну програму російських школярів додали нові розділи, пов’язані з воєнною підготовкою, кремлівським баченням історії та пропагандою про попередні роки російської агресії і «спецоперацію» проти України.

Перед цим розвідка Британії прокоментувала російські «вибори» в окупованих частинах України.

оренда квартири Львів

Новини