Російські війська посилили тиск на двох напрямках, але шанси прориву низькі – розвідка Естонії

Фото: ЗСУ

Розвідувальний центр Сил оборони Естонії у зведенні про бойові дії в Україні виділив три основні моменти – нарощування кількості атак Збройних сил РФ, українські рейди на Херсонському напрямку та постачання боєприпасів до Росії з Північної Кореї.

Про це пише ERR.

Російські війська наростили тиск на двох напрямках: лініях Авдіївка – Мар’їнка та Куп’янськ – Лиман. Якщо протягом літа російські війська стабільно робили по 20-40 атак на добу, то протягом останніх десяти днів атакували в середньому 76 разів на день, зазначають у розвідцентрі Сил оборони Естонії.

З одного боку, це говорить про те, що незважаючи на великі втрати росіяни, здатні контролювати обстановку на фронті і зберігати наступальний потенціал за рахунок припливу кадрових військових і добровольців. З іншого боку, російське командування вважає, що шанси прориву українських військ на Оріхівському напрямі знижуються.

Ймовірно, головна мета російських окупантів полягає у поверненні втраченої ініціативи. Росіяни намагаються скувати підрозділи Збройних сил України та позбавити їх наступального потенціалу. До того ж вони використовують звуження вікна можливостей щодо застосування механізованих підрозділів до осінніх холодів.

Є дані про накопичення сил росіян як у Луганській, так і Донецькій областях. Швидше за все це говорить про те, що протягом наступних днів або тижнів росіяни підтримуватимуть колишню інтенсивність бойових дій на обох напрямках. Втім, малоймовірно, що вони зможуть домогтися прориву на оперативному рівні.

Щодо рейдів ЗСУ в Херсонській області та ймовірний плацдарм українців на лівому березі Дніпра, то є дані про перекидання додаткових сил ЗС РФ на цей напрям. Це може свідчити про те, що росіяни відчувають наростаючу загрозу.

Руйнування греблі під Новою Каховкою у червні цього року затопило околиці, насамперед лівий берег річки. Це дало змогу росіянам перекинути війська та зміцнити оборону у Запорізькій області, щоб протистояти українському наступу. На сьогодні Дніпро стало вужчим, а дно колишнього русла річки висохло. Ці обставини створюють найкращі умови для операцій із форсування водних перешкод. Ймовірно, мета рейдів ЗСУ полягає у сковуванні російських військ.

Окрім того, цього тижня з’явилася інформація про постачання боєприпасів до Росії з Північної Кореї. Нібито до міста Тихорецька в Краснодарському краї прибуло до 1000 стандартних морських контейнерів із вантажем. Враховуючи, що один такий контейнер вміщує 300-350 пострілів до 152-мм гармат, можна припустити, що Росія отримала 300 000-350 000 комплектів боєприпасів. Середньодобовий настріл російської артилерії складає 10 000 пострілів, отже, цієї кількості боєприпасів вистачить приблизно на місяць.

Згідно з підрахунками розвідувального центру Сил оборони, у РФ ще залишається приблизно чотири мільйони боєприпасів. За відносно малої інтенсивності роботи артилерії (10 000 пострілів на добу) цього запасу вистачить на рік із лишком. Таким чином, ці поставки не говорять про відчайдушне становище з боєприпасами, а про накопичення ресурсів. Також це свідчить про готовність та підготовку Росії до затяжної війни.

оренда квартири Львів

Новини