Росія може повернути собі домінування в небі України, необхідні F-16 – ABC News

Фото: ABC News

Російські винищувачі четвертого покоління Су-35 посилюють «домінування» РФ у зоні бойових дій, що може стати тривожною зміною для України та її партнерів.

Про це повідомляє ABC News із посиланням на джерела в українській владі, пише Українська правда.

За словами високопоставленого українського чиновника, який говорив із ABC News, винищувачі нового покоління дають Росії «все більше домінування» в небі над зоною конфлікту на сході України.

Це потенційно тривожна зміна для Сполучених Штатів Америки та їхніх союзників, оскільки нездатність Росії досягти повної переваги в повітрі протягом усієї війни була ключовим фактором успіхів України на полі бою, зазначає видання.

Західний чиновник на брифінгу минулого тижня заявив, що здатність Росії контролювати небо обмежена протиповітряною обороною і ракетами класу «земля-повітря». «Ми не бачимо значних змін у цій ситуації», – сказав він.

Високопоставлений чиновник у Києві сказав, що Росія замінила старі моделі літаків на більш сучасні Су-35. За його словами, Су-35 оснащений «дуже ефективним радаром і ракетами великої дальності», і Росія використовує ці літаки для атак на українські літаки в повітрі, а також для операцій наземної підтримки.

Україна «не має можливостей» протистояти цій загрозі, додав урядовець.

 «[Російська] перевага в повітрі є реальним ризиком», – сказав чиновник, додавши, що отримання більшої кількості систем протиповітряної оборони від США та їхніх союзників наразі є «пріоритетом №1» для України.

Двоє інших українських посадовців підтвердили, що домінування Росії в небі над зоною бойових дій є головною проблемою, а один з них заявив, що Росія має «в 12 разів більше літаків», ніж Україна.

«Це проблема. Ми постійно говоримо американцям, що, врешті-решт, немає іншого рішення, окрім як дати нам [західні] винищувачі», – сказав один із чиновників.

Адміністрація Джо Байдена досі чинила опір закликам надати Україні винищувачі F-16. У січні президент США відповів «ні», коли його запитали, чи готовий він розглянути цю ідею.

Високопоставлений український чиновник у розмові з ABC News припустив, що зараз у Києві більше погоджуються з тим, що американська військова допомога має бути зосереджена на інших пріоритетах, таких як системи протиповітряної оборони та надання артилерійських боєприпасів.

Чиновник визнав, що постачання сучасних винищувачів, а також ракет до них, потребують «величезної кількості грошей», і вони можуть надійти від США лише за рахунок інших видів військової допомоги.

Полковник у відставці Стів Ганьярд, який також є дописувачем ABC News, припустив, що перевага Росії в повітрі може здебільшого зводитися до чисельності. «Іноді кількість може бути кращою за якість. Нестача літаків і зенітних систем ставить Україну у все більш невигідне становище», – сказав Ганьярд.

Нагадаємо, між Україною та країнами НАТО тривають переговори про постачання сучасних винищувачів.

У лютому під час візиту до Лондона президент України Володимир Зеленський закликав надати Україні західні винищувачі. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що у найближчі місяці чи й роки Британія не надсилатиме винищувачі в Україну.

Поки що партнери готові передавати Україні лише старі радянські винищувачі. Минулого тижня Словаччина заявила, що передала Україні перші чотири з 11 винищувачів МіГ радянських часів. Польща також пообіцяла поставити Україні кілька літаків «Міг» орієнтовно до кінця квітня.

оренда квартири Львів

Новини