Росіяни можуть підняти в небо не більше 400 літаків – експерт з авіації

Фото: konkurent

Накопичення російської авіації на кордоні з Україною – не є ознакою підготовки якоїсь авіаційної операції.  Росії бракує справних пілотів і деталей для ремонту літаків. Крім того, готовими до вильотів в РФ залишилось не більше 400 літаків.

Про це  в ефірі ТРК «Перший Західний» повідомив експерт з авіації  Анатолій Храпчинський.

За його словами, на 2022 рік в Росії було 1396 літаків типу СУ та МіГ. 300 з них Росія втратила у війні з Україною. Ще частину літаків окупант позбувся не бойовим шляхом: через падіння, диверсії. Ще є законсервовані і несправні. І таких дуже багато.

«В них велика проблема з авіацією. Їм глобально не вистачає ключів, якими вони ремонтують літаки. Інша проблема в них – нестача льотного складу. Ще під час війни в Сирії на це постійно жалівся Шойгу. Такий факт: 30 або 60 льотчиків за рік випускала Росія. Це молоді ненавчені хлопці, які тільки вийшли з інституту», – пояснив Анатолій Храпчинський.

Тому заява американської розвідки про 400 літаків біля кордону України, на його думку, це інформація про загальну кількість літаків, яку вони можуть підняти в небо.  А накопичення літаків біля кордону – це, швидше, спроба оновити парк, «залатати дірки», які в них виникли через втрату техніки.

Новини