Розширення зони за Роботине унеможливлює створення котла – Сергій Грабський


Сили оборони мають успіх на напрямку Роботине-Новопрокопівка та західніше Вербового. Як заявляють в Генштабі ЗСУ, війська пробують закріпитись на досягнутих рубежах.  Як далі розвиватиметься просування українських військ, спробував спрогнозувати військовий аналітик Сергій Грабський.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному».

«Ми можемо тільки припускати. Розширення цього коридору дозволяє нам розтягнути резерви противника, розрідити його бойові порядки і примусити його нервувати щодо наших подальших дій. Треба розуміти, що попереду є ще певні складнощі. Вони полягають у населеному пункті Очеретувате і Токмак. Вже зараз ми бачимо ситуацію, коли наші війська не йдуть на лобові штурми Новопрокопівки, вони обходять цю позицію, щоб примусити противника нервуватись і створювати ситуацію, щоб він залишив позиції під тиском наших військ», – говорить аналітик.

Приблизно така ж ситуація, за його словами, на околицях Вербового. Там йдуть бойові дії з метою відтіснити противника. Це важливо, оскільки росіяни можуть спробувати накопичити там сили та засоби на флангах і створити котел.

«Так от розширення цієї зони унеможливлює створення цього котла. Тобто, ми виконуємо дві задачі: убезпечуємо нас від можливих контратак противника і розширяємо зону впливу. Далі ми вже будемо вибирати напрямки подальших дій: чи це буде Бердянськ, там є дорога, чи це буда в обхід Токмака атака  на Мелітополь – як покаже ситуація. А хто знає, можливо це все відволікаючий маневр і зараз приковуючи увагу противника до цього напрямку, ми змушуємо його оголювати інші ділянки фронту», – зазначає Сергій Грабський.

Він також припускає, що скоординовані удари в районі Василівки і рейдові дії в районі Лівого берега Дніпра, в районі Олешок, Козачої Пристані може призвести до обвалу російського фронту.

оренда квартири Львів

Новини