Середня зарплата в Україні – на рівні 15 тисяч гривень, – експерт Work.ua

Фото: bvs-rabota

Через масштабне вторгнення РФ дистанційна робота в Україні стала більш популярною.  З лютого частка роботи з дому зросла вдвічі і наразі складає більше 10% вакансій.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів PR-директор сайту Work.ua Максим Пилипенко.

За його словами, структурно ринок праці не змінився.

«Шукають тих, хто вміє продавати – це менеджери з продажу; тих, хто вміє рахувати – бухгалтери; тих, хто вміє возити – водії і тих, хто вміє готувати – кухарі. Це п’ятірка популярних вакансій на затребуваних спеціалістів», – говорить експерт.

За його даними, середня зарплата по Україні тримається на рівні 15 тисяч гривень. Але в залежності від області можуть бути зміни. Наприклад, у Львівській, Дніпропетровській та Харківській областях відбулось зростання зарплат на 3-5%. Якщо не брати ІТ-сферу, де зарплати традиційно найбільші, то найвищі заробітки мають водії-міжнародники – до 40 тисяч гривень. Також менеджери з продажу зароблять до 20 тисяч гривень.

За словами Пилипенка, роботи є багато – понад 50 тисяч вакансій, але активність шукачів роботи падає.

«Коли ми дивимось на аналітику, ми розуміємо, що люди поступово знаходять роботу і тому проявляють меншу активність. І ми прогнозуємо, що за декілька місяців ринок праці знову може повернутись до шукача і вже він буде диктувати свої умови. Що відбувається? Ринок поступово балансується. Пропозицій роботи стає більше, більше людей знаходять собі роботу і все менше є людей, які без роботи», – пояснює Максим Пилипенко.

Він також радить не вестись на шахрайські пропозиції. Зазвичай, це робота в шлюбних агенціях, де треба в клієнтів виманювати гроші, продаж нової криптовалюти і робота блогером, де треба випрошувати донати.

«Якщо у вакансії дуже привабливі умови, майже нічого не потрібно робити, дуже велика зарплата –  треба вмикати критичне мислення і задати питання: «Чи справжня ця вакансія?» – зазначає експерт.

Новини