«Шахеди» можуть літати взимку, але залежать від погоди, – Юрій Ігнат

Фото: Вікіпедія

Росіяни знову почали активно атакувати Україну безпілотними літальними апаратами «Шахід». Певний час їх не було чути. Ймовірно, вони закінчились і тільки нещодавно росіяни отримали нову партію дронів. Але пауза з їхнім використанням точно не була пов’язана з погодними умовами.  

Про це в ефірі «Першого Західного»  розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Немає значення стара це партія «Шахедів» чи нова. І яка різниця як росіяни їх дістають? Доставляти їх можна повітряним шляхом невеликими партіями чи морським шляхом через Махачкалу, Астрахань. В них є порти, які Каспійським морем межують з Іраном. То не є велика проблема. Питання в тому, що вони знову з’явились і треба на це реагувати», – говорить Юрій Ігнат.

Він зауважує, що інформація про те, що «Шахеди» не літають взимку є не зовсім коректною. Просто існує льотна погода і нельотна.

«Коли вона льотна, то вона льотна для всіх, і для пілотованої авіації. Тобто, вітер, обмерзання злітної смуги, чи покриття  фюзеляжу скоринкою льоду – це може спричинити певні проблеми. Якщо говорити про «Шахеди», то  вітер може їх здути, бо вони мають велику площину крила.  І обмерзання може спричинити, що системи управління не будуть працювати», – пояснює речник Повітряних Сил.

Він також скептично ставиться до чуток про удосконалення іранських безпілотників глушниками, щоб вони були нечутними.

«Ви знаєте, як виглядає глушник?  Можете собі уявити, як би це виглядало на безпілотнику.  GPS у них стояв і раніше. Це заважає глушити їх системою радіоелектронної боротьби. Про це все наші фахівці знають. Ці перші «Шахеди», які були збиті, вони вивчились детально, під мікроскопом розглянули запчастини і хто їх виробник», – говорить  Юрій Ігнат.

Минулого разу, 14 грудня українські сили ППО збили 13 із 13 «Шахедів», які атакували Київщину.

оренда квартири Львів

Новини