Смерть Пригожина ніяк не вплине на війну – Петро Черник

Фото: Moscow Time

Поки в Росії z-патріоти оплакують Євгена Пригожина, в Україні, як і у всьому світі розмірковують над тим, чи авіакатастрофа було вбивством, чи інсценізацією. Військовий аналітик Петро Черник допускає обидва варіанти. Але наголошує, що це ніяк не вплине на поле бою.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».

 «Відбувся раунд поєдинку вежі Кремля, котра називається ФСБ і персонально Путіним. Пригожин – несамостійний.  В Росії такі кроки неможливі. Чому він відбувся? Правди ми не будемо знати, поки не розсекретять документи через декілька десятків років. Тому підкреслю, на мою думку. Спробували вежі Кремля самого Путіна на трансфер: чи можуть його змістити. Не змогли. Путін цей раунд виграв», – вважає Петро Черник.

І на перебіг російсько-української війни, на його думку, ця історія ніяк не вплине.  

«Нічого не зміниться взагалі. От якби самого Путіна фізично ліквідували, то в цьому історичному контексті, можливо, обсипалась би їхня оборона. А так – нічого не зміниться. Він зміцнів, окріп, дав сигнал усім, навіть, якщо це інсценування, що він готовий битися за своє життя і за владу на смерть. Він відносно молодий чоловік, 1952-ого року народження. Але є ще одна деталь, яку конче треба проговорити. Механізми внутрішньої битви запущені. І в якийсь момент вона може бути і на нашу користь. Це станеться тоді, коли знайдуться ті, що зуміють прибрати Путіна», – говорить військовий експерт.

У фактичній російській владі він наразі таких не бачить. Але каже, що є такі серед олігархату. Через війну «кормова база» для них скорочується. Втрачаючи свої мільярди – вони готові на все. «Ультрабагатий пул, хай і зачищений, але він є, може знайти ниточку, як добратись до головного Альфи.  Але це аналітична конструкція. Як буде в реальності я не знаю», – розмірковує Петро Черник.

оренда квартири Львів

Новини